Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Опішненська сторінка з життя талановитої художниці й експозиціонера Нонни Кисельової

вкл. П'ятниця, 20 квітня 2018, 08:49. Опубліковано в Популяризація гончарства

Петлюрівець із Малих Будищ Артем Зубенко

вкл. П'ятниця, 20 квітня 2018, 08:43. Опубліковано в Популяризація гончарства

(до 100-річчя Української революції 1917–1921 років)

Одним із тих, хто майже 100 років тому боровся за незалежність Української Народної Республіки в лавах українського війська, був уродженець села Малі Будища Заїченської волості Зіньківського повіту Артем Зубенко. На жаль, через різні обставини, українці тоді зазнали поразки. Як і головний отаман Симон Петлюра, українські вояки (серед них – і наш земляк) змушені були залишити Україну.

Уперше про Артема Зубенка я довідався випадково на початку 2000-х років, вивчаючи архівно-кримінальну справу його двоюрідного брата Іллі Зубенка (1893–1966), колишнього голови малобудищанської «Просвіти» (1917).

Під час допиту 15.09.1937 року слідчий запитав: «Обвиняемый Зубенко, расскажите следствию правдиво, Вы поддерживаете связь с родными, бежавшими вместе с Петлюрой за границу?».

Малі епіграфічні написи Михайла Китриша

вкл. П'ятниця, 30 березня 2018, 10:38. Опубліковано в Популяризація гончарства

Восьме чудо світу зовсім поряд

вкл. Середа, 02 вересня 2015, 13:56. Опубліковано в Популяризація гончарства

   Куди подітися від мегаполісного шуму, метушні? Море, театр – це вже було. Хочеться тиші, природи і чогось вічного. Через світову мережу, яка «залізла» майже до кожного в оселю, знаходимо селище міського типу Опішне Зіньківського району Полтавської області, а в ньому Національний музей-заповідник українського гончарства. Здивувало, зацікавило і ... Чудового літнього дня ми в Опішному, а точніше –  у Музеї гончарства, експозиція якого знаходиться просто неба. Перед нами постали предки в образах монументальних, садово-паркових скульптур – «Опішненська Мадонна», «Оранта», «Берегиня», «Обладунки князя Ігоря», «Окрилена»…

   Екскурсія відбувалася під супровід українських пісень і шаленого свисту. Спостерігали за роботою гончаря та малювальниці, а головне – сіли за гончарний круг і виготовили свій перший гончарний виріб. До речі, наш екскурсовод, дівчина на ресепшені та інші працівники музею були одягнені в традиційний український одяг – це вразило. На згадку про Музей гончарства отримали в дарунок буклет і півник-свистунець. Тож тепер розуміємо, звідкіля той шалений свист.

Найважливішу подію в найкрасивішому місці

вкл. Четвер, 03 жовтня 2013, 15:14. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

Осінь – традиційна пора весіль. Усі наречені планують його так, щоб потім можна було ще довго згадувати найурочистіші моменти, переглядаючи весільне відео та фото.  

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному гостинно запрошує всіх молодят та їх гостей на весільну фотосесію. На вас чекають душевний прийом, прекрасні краєвиди, незвичайні скульптури й весела українська пісня, які створять атмосферу незабутнього свята. Саме з цією метою Музей-заповідник запроваджує спеціальний Весільний квиток для наречених та їх гостей: усього 200 гривень за 10 відвідувачів.

ТЕРИТОРІЯ СПІЛКУВАННЯ…

вкл. Понеділок, 23 вересня 2013, 09:37. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

 

Рішення відвідати музей приймають з різних причин. Більшість прагне змінити обстановку й відпочити  від напруженого робочого графіка, хтось зацікавився інформацією, знайденою у всесвітній мережі, а ще це – унікальна можливість поспілкуватися з родиною чи друзями, обговорити побачене...

Під час екскурсії Вам нададуть цікаву інформацію, пов'язану з гончарством, розкажуть про історичні події, технологію виготовлення гончарних виробів, продемонструють фільми про життя й творчість відомих майстрів Опішного та ін.

«Ваш музей – місце, куди хочеться повертатися»

вкл. Четвер, 07 березня 2013, 08:39. Опубліковано в Популяризація гончарства

 Початок нового року традиційно є часом, коли підводять підсумки роботи й планують діяльність на рік прийдешній. Яким же був 2012-й для Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному?

   А був він багатим на нові знайомства й цікаві події. Тисячі відвідувачів змогли познайомитися з експозиціями Музею й долучитися до мистецтва глинотворчості. Відрадно, що значна частина екскурсантів – діти. Хочеться вірити, що посіяні в юних серцях зерна любові до рідної землі й поваги до талановитого українського народу згодом проростуть гордим усвідомленням приналежності до великої нації. Їхали до нас люди з усіх куточків України. І якщо раніше більшість відвідувачів були із сусідніх із Полтавщиною областей, то нині все частіше до нас приїздять із заходу (Ужгорода, Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Вінниці, Луцька, Житомира) та півдня (Одеси, Ялти, Сімферополя, Севастополя,  Євпаторії, Алушти) України. Лідери за кількістю відвідувань Музею – харків’яни.

ТРЕТІЙ Міжнародний мистецькийфестиваль-ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2011»

вкл. Вівторок, 26 лютого 2013, 14:12. Опубліковано в Популяризація гончарства

             

   ТРЕТІЙ Міжнародний мистецькийфестиваль-ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2011» («PotteryUniverseUkraine-2011») – міжнародна мистецько-виставкова й торговельна акція в галузі сучасної художньої кераміки. Організатори ставили перед собою завдання розвитку й популяризації мистецтва кераміки через виставки-продажі глиняних виробів, формування національного ринку української художньої кераміки, осмислення концептуальних проблем його розвитку, формування естетичних смаків населення, сприяння різноманітному використанню української кераміки в побуті сучасників. Упродовж трьох днів (01-03 липня 2011 року) свої глиняні твори експонували й продавали гончарі, майстри глиняної іграшки, художники-керамісти з різних регіонів України й Російської Федерації. Зокрема, миски, глечики, горщики, ринки, макітри, куманці, глиняну іграшку (свистунці, вершники, монетка), зооморфну скульптуру та багато іншого пропонували гончарі Опішного (Віра Важнича, Мар’яна Грисенко, Дмитро й Любов Громові, Ніна Дубинка, Віктор і Валерій Комаревцеви, Галина Міщенко, Людмила Омельяненко, Микола Пошивайло, Юрко Пошивайло, Анастасія Радченко), димлену кераміку – гончар Сергій Івашків з Червонограда (Львівщина), вишукану майоліку – майстри Навчально-виробничої гончарної майстерні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному», традиційний опішненський ужитковий посуд – ПП «Гончарний круг» (Опішне). Була широко представлена продукція ТОВ «Васильківський майоліковий завод». Також торгували своїм глиняним крамом майстри з Києва, Луганська, Миргорода, Полтави, Михайлівки (Дніпропетровщина). 

Незвичайна екскурсія

вкл. Вівторок, 05 лютого 2013, 13:29. Опубліковано в Популяризація гончарства

 

 

Діти співробітників Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному побували на роботі в батьків і стали учасниками Новорічної казкової екскурсії, під час якої не тільки дізналися про чарівників-гончарів, але й зустрілися з казковими героями.

Я поведу тебе в музей!

вкл. Середа, 23 січня 2013, 11:52. Опубліковано в Популяризація гончарства

   
    Відвідування музеїв  дедалі більше стає органічною потребою нашого життя. Школа вже не може повною мірою забезпечити потреби дитини в духовному й інтелектуальному розвитку. Це добре розуміють і педагоги, і батьки. Тому протягом останніх трьох років у музеях неухильно зростає чисельність сімейних та організованих дитячих екскурсій. Опитування показало, що більшість родин відвідують музеї заради дітей. Для багатьох це стало сімейною традицією, адже допомагає зміцненню родинних зв'язків, сприяє порозумінню. Дітям, у свою чергу, важливо не тільки відчути результат пізнання, а й поділитися ним з найдорожчими людьми – батьками.
   Атмосфера музею має унікальну здатність впливати на інтелект, збуджувати уяву, викликати емоції.  Вона дозволяє вивчати історію з першоджерел, пізнавати навколишній світ. 

Замовити екскурсію