Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Я поведу тебе в музей!

вкл. 23 січня 2013. Опубліковано в Популяризація гончарства

   
    Відвідування музеїв  дедалі більше стає органічною потребою нашого життя. Школа вже не може повною мірою забезпечити потреби дитини в духовному й інтелектуальному розвитку. Це добре розуміють і педагоги, і батьки. Тому протягом останніх трьох років у музеях неухильно зростає чисельність сімейних та організованих дитячих екскурсій. Опитування показало, що більшість родин відвідують музеї заради дітей. Для багатьох це стало сімейною традицією, адже допомагає зміцненню родинних зв'язків, сприяє порозумінню. Дітям, у свою чергу, важливо не тільки відчути результат пізнання, а й поділитися ним з найдорожчими людьми – батьками.
   Атмосфера музею має унікальну здатність впливати на інтелект, збуджувати уяву, викликати емоції.  Вона дозволяє вивчати історію з першоджерел, пізнавати навколишній світ. 
   Завдання музею – зробити свої колекції презентабельними, інформативними, зрозумілими для сприйняття, цікавими  для дорослих і дітей. На таких принципах побудована експозиція Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. З перших кроків відвідувачів вражає оформлення території й будівлі музею. Тут навіть на вікнах і деревах висять глиняні глечики й дзвіночки, святкового настрою додають різнокольорові стрічки. Справжнє захоплення викликає колекція монументальної садово-паркової керамічної скульптури, що «оселилася» на подвір'ї музею. Чого тут тільки немає: біблійні і казкові персонажі – міфічний кентавр і двоголовий лев, богиня трипільців – Оранта – та ангели, святий Юрій з Дівою Марією; роботи-жарти, які відображають комічні сценки з повсякденного життя, та багато іншого. 
   В інтер’єрі музею – експозиція глиняного посуду, «веселка» з понад 350 мисок з різних регіонів України, глиняна іграшка, велика колекція панно (картини на глині). Коментар екскурсовода допоможе дізнатися про технологію виготовлення гончарних виробів, їх призначення та застосування.
Відчути глину, створити диво власними руками допоможе гончар під час майстер-класу з виготовлення іграшки та роботи на гончарному крузі. Не менш цікаво спробувати оздобити виріб ангобами за допомогою гумової груші.
   Додайте до цього виставкові зали (знаходяться в окремих приміщеннях), де експонуються роботи сучасних художників-керамістів і народних майстрів, музеї-садиби відомих гончарів Опішного і чудову природу... Думаю, кожен відчує – це варто побачити! 
   Кожне відвідування музею повинне залишити приємні спогади й бажання подальшого освоєння музейного простору. Тому варто водити дітей у такі музеї, де їм цікаво і де інформація для них доступна. Що ж може бути зрозумілішим і загадковішим, ніж прадавнє мистецтво творити з глини? Щиро сподіваємося, що і Ви одного дня скажете своїй дитині: «Я поведу тебе в музей!»{jcomments on}
 
Екскурсовод Національного
музею-заповідника українського
гончарства в Опішному
Ірина Чирка

Замовити екскурсію