вкл. 15 червня 2013. Опубліковано в Щоденник ІV ІНТЕРСимпозіуму «2013: 13х13»

Нарешті організатори й учасники дочекалися відкриття ІV ІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному «2013: 13х13» (2013 року 13 учасників творчо працюватимуть упродовж 13 днів).

Цьогорічними учасниками симпозіуму стали провідні художники-керамісти з України, Білорусії, Росії, Грузії, Сербії, Хорватії й Таїланду.

Урочиста церемонія відкриття пройшла традиційно на території Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Розпочалося все з внесення на майданчик коругви – символу опішнянського гончарства. З вітальним словом до учасників та гостей звернулися організатори й гості фестивалю. Святкова частина продовжилася традиційним закопуванням каші в глиняному горщику, адже в Україні за звичаєм: перед кожним починанням потрібно було принести жертву святій землиці. Учасники ІVІНТЕРСимпозіуму разом із корифеями опішнянського гончарства сформували на гончарному крузі посудину, на якій залишили свої автографи. Не обійшлося й без традиційного помічення глиною на обличчі учасників, ніби благословення на плідну, творчу роботу. А закінчилося все пригощанням медовою наливкою.

Учасники ІІНТЕРСимпозіуму кераміки в Опішному

«2013: 13х13»

Лілія БЕРЕЖНЕНКО (Україна)
Марта БЕРЕЖНЕНКО (Україна)