. Опубліковано в Поточні статті

Колектив Національного музею-заповідника українського гончарства

в Опішному щиро сумує й висловлює співчуття

близьким і знайомим з приводу смерті

талановитої  української керамістки Галини Кломбицької.

Її неперевершені глиняні шедеври залишаться навічно,

прикрашаючи собою всесвіт.

Пишаємося й радіємо, що композиція мисткині «Гончар»

стала невід’ємною частиною колекції Музею гончарства!

З трепетом у душі ми збережемо світлий спомин

про видатну творчу особистість!

Нехай Вам легко спочивається в Божих обіймах, дорога Пані Галино!

«Пам’яті майстрині фаянсу

27.04.2020 р. померла визначна майстриня фаянсу Г. Кломбицька.

Доброю славою користувався в країні і за кордоном сучасний український художній фаянс. Особливо популярний, здатний задовольнити будь-які смаки,  –  будянський фаянс. Колектив митців, який багато зробив для піднесення художнього рівня виробів заводу, сформувався протягом 1940-х – 1950-х років. Очолив його з 1948 р. головний художник С. Панасюк. Спочатку на завод прийшли О. Рибіна і М. Ніколаєв, згодом – Р. Вакула, Г. Чернова, Ю. Піманкін, І. Сень, Г. Кломбицька, Б. Пянида. У 1980-ті роки почали свій творчий шлях В. Родіонова, В. Сідак, Л. Антонова, Ю. Пянида, С. Тітовська. Ці митці протягом багатьох років забезпечували високий рівень художньої продукції підприємства. Столові сервізи, різні комплекти посуду, набори для напоїв, тарілки, вази Будянського заводу користувалися незмінним успіхом, бо мали довершені художні форми, з великою майстерністю і смаком декоровані,  як правило – вишукано і соковито розписані солями. Будянський фаянс мав свої усталені художні прикмети і не піддавався впливам швидкоминучих мод. Навпаки, сам виступав «законодавцем мод» у своїй галузі. Однією з найяскравіших особистостей серед будянських митців була Галина Кломбицька. Художник декоративно-ужиткового мистецтва (кераміка) Г. Кломбицька народилася у 1933. Закінчила скульптурне відділення Одеського художнього училища імені М. Грекова (1955). Член Харківського відділення  НСХУ (1964). Заслужений майстер народної творчості України (2003). Працювала на Будянському фаянсовому заводі «Серп і Молот» (1955-1996), з 1958 – старший скульптор. Учасник численних міжнародних художніх та промислових виставок-ярмарок з 1958. Її роботи демонструвалися в радянських павільйонах міжнародних виставок-ярмарок у Салоніках (Греція), Токіо (Японія), Дамаску (Сирія) та ін. Персональні виставки відбулися: у Харківському художньому музеї (1984, 2004), виставковій залі Спілки художників України  (Київ, 1987), у Красноградському краєзнавчому музеї. Роботи Г. Кломбицької зберігаються в експозиціях  у Національному музею-заповіднику українського гончарства (Опішне, Полтавщина), Національному музеї українського народного декоративного мистецтва (Київ), Диканському історико-краєзнавчому музеї, Харківському, Дніпропетровському, Сумському художніх музеях, Харківському історичному музеї, Канівському Державному музеї-заповіднику Т.Г. Шевченка, Державному історичному музеї (Москва, Росія), Державному музеї кераміки «Усадьба Кусково XVIII ст.» (Москва, Росія),  та ін. Роботи Г. Кломбицької зберігаються у приватних колекціях у Канаді, Італії, Німеччині, Норвегії, Польщі та інших країн. Її скульптурна композиція «Гончар», створена на Будянському фаянсовому заводі у 1960-ті роки, з 2009 прикрашає вхід до Національного музею-заповідника українського гончарства.

Г. Кломбицька  похована у Будах на  цвинтарі № І.

Т. Безрукова, керівник гуртка історичного краєзнавства РЦДЮТ

Харківської районної ради, почесний краєзнавець України»