Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

. Опубліковано в Поточні статті

 

 

    Архів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному нещодавно поповнився світлинами 1970–1980 років, які передав музею житель Опішного Володимир Редчук. Фото мають історичну цінність, адже на них зафіксовано видатних майстрів Опішного й перших співробітників музею. На значній частині фото працівники заводу «Художній керамік» і їх виробничі будні. Унікальними є і фільми, відзняті ще за життя Явдохи Данилівни й Гаврила Ничипоровича Пошивайлів – зачинателів музейної справи в Опішному. Нині ці фільми можна переглянути в Меморіальному музеї-садибі родини Пошивайлів.

   Дякуємо Володимиру Редчуку за збережену у світлинах і фільмах історію рідного селища. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному запрошує всіх жителів селища, у яких зберігаються хоча б якісь фото або інші документи, пов’язані безпосередньо з гончарством Опішного, звідомити про них співробітників музею. Відскановані фото обов’язково будуть повернуті власнику, а копії  зберігатимуться в гончарному архіві.

   За роки існування Національний архів гончарства накопичив тисячі документальних свідчень, що мають відношення до історії гончарної справи. Збережіть і Ви історію власної родини й історію рідного Опішного!

Екскурсовод
Національного музею-заповідника
українського гончарства в Опішному
Ірина Чирка
{jcomments on}

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію