Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 21 вересня 2011.

В моїм гончарстві –
І розрада, й святість,
Бо глина – хліб для гончаря.
Тримать в руках її – то радість,
І доки глина є –
То буду жить і я!

   Ці рядки про просту, скромну, великої душі людину, гончаря, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка – Василя Онуфрійовича Омеляненка. Життєвий і творчий шлях майстра дуже подібний до багатьох опішненських гончарів. З дитинства припало йому до душі гончарювання. Спочатку опановував техніку виготовлення глиняної іграшки, а з часом освоїв основні прийоми роботи за гончарним кругом. Василь Онуфрійович добре відчуває матеріал. Неодноразово був учасником республіканських, всесоюзних, міжнародних виставок. Твори майстра експонувалися в Болгарії, Великобританії, Японії, США, Канаді, Норвегії та інших країнах світу.

    У Національному архіві українського гончарства зберігається фонд цього талановитого мистця-кераміста. Він містить документи й матеріали особистого характеру, про службову й громадську діяльність, публікації в періодиці про його творчу діяльність.
   Запрошуємо в Національний архів українського гончарства детальніше ознайомитися з ними.{jcomments on}

Яценко Оксана,
науковий співробітник НАУГ

Василь Омеляненко. Опішне, Полтавщина. 2010. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарств

 

Замовити екскурсію