вкл. 10 березня 2011.

…І будуть славити Опішне,
Натхненні творчістю, майстри.

Трохим Демченко працює над створенням погруддя видатного письменника Миколи Гоголя. Опішне, Полтавщина. Час зйомки та автор фото невідомі. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства

Ці рядки про людину щедрої душі і відкритої вдачі, неперевершеного гончаря, здібного педагога й керівника – Трохима Назаровича Демченка. Немає такого жанру кераміки, де б він не досягнув успіху. Майстер-універсал – учасник численних республіканських, всесоюзних і міжнародних виставок. Його твори експонувалися у Франції, Японії, Болгарії, Польщі, Литві, Бельгії та інших країнах світу.

У Національному архіві українського гончарства зберігається фонд цього талановитого майстра. Він містить документи й матеріали персонального характеру, відомості про громадську й творчу діяльність, книгу спогадів мистця, історію Опішнянського заводу «Художній керамік» (в основу лягли архівні матеріали й спогади старожилів), ескізи орнаментів та робіт.
Запрошуємо в Національний архів українського гончарства детальніше ознайомитися з ними.

Яценко Оксана,
науковий співробітник