Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 27 жовтня 2010.

Серед матеріалів Архіву – унікальні записи спогадів Ольги фон Ерн про її батька Володимира Гагенмейстра – завідувача Кам’янець-Подільської художньо-промислової школи, графіка, мистецтвознавця, якого було заарештовано 1937 року за звинуваченням у шпигунстві на користь Польщі та вигаданою участю в українській націоналістичній організації, а 31 грудня того ж року засуджено до вищої міри покарання – розстрілу. Реабілітовано 1971 року.
У нашому Архіві зберігаються копії матеріалів, які висвітлюють історію єдиної в Луганщині гончарної школи регіонального значення – Макарово-ярівської керамічної кустарно-промислової школи (1927–1935): навчальні плани, програми матеріально-технічного забезпечення навчального процесу й орієнт-кошториси, а також матеріали про її завідувача – Павла Дубинського, який у період активної русифікації викладав предмети українською мовою й докладав усі свої зусилля для становлення й розвитку школи, та про викладача Валентину Васильєву, його дружину (персональні матеріали, витинанки, ескізи творів).{jcomments on}

Яценко Оксана, науковий співробітник
Національного архіву українського гончарства

Замовити екскурсію