Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 21 травня 2010.

Національний архів українського гончарства нещодавно поповнився матеріалами про діяльність фарфоро-фаянсових та майолікових заводів в Україні.
Співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології −  відділення Інституту народознавства НАН України після проведення 2009 року  унікальної керамологічної експедиції до фаянсових, фарфорових, майолікових заводів Київської, Житомирської, Тернопільської, Закарпатської, Вінницької, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Хмельницької областей передали чималу кількість зібраних документів до Архіву. Метою польових студій було вивчення сучасного стану фарфоро-фаянсового й майолікового виробництва в Україні. Як  виявилося, сімнадцять заводів зникли з керамічної мапи нашої держави. Зокрема, Архів поповнився паспортами виробів окремих підприємств, що допоможе працівникам відділу фондів Національного музея-заповідника українського гончарства в Опішному фахово атрибутувати кераміку промислових підприємств. {jcomments on}


Стеблівська Наталя,
завідувач Національного архіву українського гончарства

Замовити екскурсію