вкл. 23 вересня 2011.

Ольга Шиян. Пташка-свистунець. Глина, ліплення, ритування, проколювання, 7,7х5,6х4 см. Одеса. 1996. Фото Тараса Пошивайла Ольга Шиян. Звір-свистунець. Глина, ліплення, ритування, проколювання, 8х6х3 см. Одеса. 1996. Фото Тараса Пошивайла Ольга Шиян. Баранчик-свистунець. Глина, ліплення, ритування, проколювання, 9,5х4,4х3,3 см. Одеса. 1996. Фото Тараса Пошивайла Ольга Шиян. Собака-свистунець. Глина, ліплення, ритування, проколювання, 9,6х4,1х5,8 см. Одеса. 1996. Фото Тараса Пошивайла Ольга Шиян. Бариня. Глина, ліплення, ритування, 9,4х3,5х3,5 см. Одеса. 1996. Фото Тараса Пошивайла

Під час «Здигу-2011» до Опішного приїздило чимало гостей та учасників. Серед них — одеська художниця-керамістка, викладач Одеського художнього училища імені Митрофана Грекова Олена Жернова. Вона передала Національному музею-заповіднику українського гончарства унікальну міні-колекцію, яку складають 16 предметів — глиняна іграшка відомої майстрині, за походженням із Опішного,  згодом — мешканки Одеси Ольги Шиян (1914—2000).

Ольга Шиян — майстер традиційної глиняної скульптури малих форм, член Національної спілки художників України. Майстерності ліплення навчалася з дитинства в батька. 1935 року її було запрошено у Цвітну, що в Кіровоградщині, де вона налагодила виробництво іграшки.  1940 року Ольга Шиян переїхала до Одеси, де працювала в художньому училищі та продовжувала займатися керамікою. Виготовляла тварин, свистунці, що нерідко об’єднувалися в сюжетні композиції. На початку 1960-х років її твори почали експонуватися на республіканських і всесоюзних виставках народного мистецтва. Нині роботи Ольги Шиян є експонатами багатьох музеїв України.

Співробітники Відділу фондової роботи Національного музею-заповідника українського гончарства щиро вдячні  Олені Жерновій за подарунок з Одеси.{jcomments on}