Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

. Опубліковано в Виставки 2018 року

Упродовж століть сиводавній гончарний круг Опішного обертають майстри, чиє ремесло в кожному наступному поколінні знаходить руки, аби прорости в них з новою силою. Відтак, гончарство одного з найбільших і найдавніших осередків України досі продовжується в нащадках та учнях славетних гончарів.

Серед таких – опішненський майстер Микола Варвинський. Гончарство в його родині – спадкова справа, що ведеться від прапрадіда в лінії матері – Євдокії Варвинської. Майстриня цілої низки гончарних професій присвятила глині понад сорок років своєї праці – певно, її шлях став життєвим орієнтиром і для молодшого сина.

1991 року Микола Варвинський закінчив Відділ гончарства Опішненської філії Решетилівського спеціалізованого професійно-технічного училища № 28. Становлення його авторського стилю відбулося у власній майстерні: тут відточилися навички роботи на всіх технологічних етапах створення художніх виробів.

Творчість Миколи Варвинського представляє гончарство «молодшого» покоління гончарів Опішного. Його роботи вирізняє досконале володіння гончарним кругом і продовження кращих гончарних традицій майстрів-корифеїв.

Микола Варвинський – гончар-віртуоз: йому натхненно вдаються і класичні форми глиняного посуду, і пластика декоративних творів – зооморфної скульптури, свічників тощо.

Мистець став постійним учасником Національних виставок-конкурсів художньої кераміки в Опішному «КерамПІК у Опішному!», де щороку Журі відзначало його роботи як кращі зразки народного гончарства.

29 червня 2018 року Музей гончарства відкрив персональну виставку майстра з нагоди його 45-ліття. Експозиція ювілейної виставки Миколи Варвинського презентувала майже 100 творів традиційної опішненської кераміки. Миски, тарелі, глечики, горщики, макітри, куманці, барила, банки, вази, квітники, свічники, декоративні зооморфні скульптури коней демонструють єдність традицій і нових мистецьких варіацій. У творчому тандемі з малювальницею Аллою Коритченко досконалі гончарні вироби майстра гармонійно доповнені багатою опішненською мальовкою.

У руслі народної кераміки, традиційної для Опішного, мистець утверджує власну впізнавану манеру, постійно шукаючи оригінальні декоративні рішення й нові поєднання традиційних елементів.

Запрошуємо відкрити опішненські традиції в сучасному вимірі! Завітайте до Мистецької галереї Музею гончарства!

більше тут

Жанна Невкрита,
інформаційна служба 
Національного музею-заповідника українського гончарства
Фото Тараса Пошивайла

Замовити екскурсію