Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. Понеділок, 04 травня 2020, 18:51.

Тяжка новина ввірвалася в серця колективів Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів». Сьогодні, 04.05.2020 року, Небесні Ворота відкрилися для чудової людини й чарівної жінки – Дяченко Людмили Леонідівни. Вона жила, раділа світу, людям, що оточували її… Проте безжальна, невблаганна хвороба вирвала її із земного буття.

До Музею гончарства Людмила прийшла  1993 року молодим, перспективним спеціалістом-бухгалтером. Через два роки очолила Музейну бухгалтерію, а з 2003-го – 13 років натхненно працювала на посаді генерального директора Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. За час її керівництва установа зазнала бурхливого розвитку, увінчаного проведенням чисельних науково-мистецьких форумів. Вона опікувалася видавничою діяльністю й доклала чимало зусиль і часу задля розбудови Музею й збагачення його фондової колекції. Навколо неї завжди гуртувалися люди, і до кожного вона вміла й прагнула знайти особливий підхід.

вкл. Понеділок, 27 квітня 2020, 16:47.

вкл. Субота, 28 березня 2020, 00:11.

вкл. П'ятниця, 27 березня 2020, 15:50.

вкл. П'ятниця, 27 березня 2020, 15:25.

Фотоконкурс "Природа" започаткований 1995 року в Івано-Франківську. Йому передувала колективна "екологічна" виставка фотографів Молдови і України (1994 рік). У 1996 році конкурс відбувся вдруге, а надалі він перейшов в режим бієнале.

Щоразу виставки приурочені до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища.

вкл. Понеділок, 23 березня 2020, 17:19.

Пандемія коронавірусної інфекції  (COVID-19), на жаль, внесла свої корективи і в культурне життя. По всьому світу масово відміняються розважальні заходи: концерти, спортивні змагання, виставки й фестивалі. І це правильно, адже здоров’я кожного понад усе!

За останні кілька тижнів ми розглянули безліч альтернативних варіантів, які б дозволили «Здвигу-2020» відбутися. Та все ж, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному теж ухвалив нелегке рішення: ВСІ ЗАХОДИ ХІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2020» перенесено на наступний рік!

Тож є цілий рік на перезавантаження, удосконалення, натхнення й творче розкрилля!

Слідкуйте за новинами на Музейних веб-сторінках!

А ми й надалі продовжуватимемо свою місію – надихатимемо вас на прекрасне!

Дякуємо, що незмінно залишаєтеся з нами!

Всім міцного здоров’я!

вкл. П'ятниця, 20 березня 2020, 15:26.

Указом Президента України №71/2020 «Про відзначення державними нагородами України» за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, зразкове виконання службового обов’язку та багаторічну сумлінну працю звання заслуженого майстра народної творчості України присвоєно Оксані Володимирівні КАЛЬНІЙ – учительці гончарства Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-III ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського.

Оксана Володимирівна Кальна,

художник-кераміст,

член Національної спілки майстрів народного мистецтва України,

заслужений майстер народної творчості України

вкл. П'ятниця, 06 березня 2020, 17:32.

5 березня 2020 року в Полтавській обласній раді відбулася урочиста церемонія нагородження лауреатів Премії імені Володимира Вернадського.

Премію засновано Полтавською обласною радою у квітні 2018 року з метою розвитку вітчизняної науки та підтримки талановитих науково-педагогічних і наукових працівників, які працюють у закладах вищої освіти І-ІV рівнів акредитації, наукових закладах, установах, підприємствах Полтавської області та мають вагомі здобутки в науково-педагогічній і науково-дослідницькій діяльності, підготовці кваліфікованих фахівців, проведенні фундаментальних і прикладних досліджень.

вкл. Неділя, 23 лютого 2020, 21:42.

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному повідомляє, що, у зв’язку з проведенням заходів, присвячених 110-й річниці від Дня народження гончарки, малювальниці Явдохи Пошивайло та 90-ї річниці від Дня народження опішненського гончаря, заслуженого майстра народної творчості України Миколи Пошивайла, з 06.03.2020 рдо 08.03.2020 р. та з 27.05.2020 рдо 31.05.2020 р.  будуть проходити акції «Відвідай музей – отримай авторський подарунок». Відвідувачі музею-садиби отримають в подарунок глиняний свистунець, виготовлений сином Явдохи та Гаврила Пошивайлів – Віктором Пошивайлом.

Акції діють за умови придбання вхідного квитка в Меморіальному музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів.

Замовити екскурсію