вкл. 16 жовтня 2012.

Сьогодні, 16 жовтня 2012 року, розпочав свою роботу Міжнародний керамологічний симпозіум «Декор глиняних виробів: історія, технологія, функції».
   Проходить він на базі Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
   Наразі до Опішного прибули керамологи з різних регіонів України та Російської Федерації. Очікується прибуття на науковців з Республіки Білорусь та Республіки Азербайджан.
   Метою симпозіуму є з’ясування історії, технології й функцій декорування глиняних виробів в Україні та світі.
   Під час чотириденного симпозіуму науковці обговорюватимуть історіографію; персоналії дослідників; сучасні проблеми дослідження; наукові школи; традиції й новації в сучасному декорі; особливості декорування теракоти, майоліки, кам’янкових виробів, фарфору й фаянсу; інструменти для декорування тощо.{jcomments on}

У програмі також відбудуться:

- круглі столи:
«Етнічні й інтеретнічні прикмети декору глиняних виробів»,
«Межі можливого в аналізові семантики давніх орнаментів»;
- церемонія офіційного оголошення й нагородження переможців VІ Національного конкурсу публікацій на теми керамології, гончарства, кераміки в Україні «КеГоКе-2012» (за публікаціями 2009 року);
- церемонії офіційного оголошення й нагородження переможців ІІІ Національного фотоконкурсу «Гончарні ВІЗІЇ країни»; Міжнародного фотопленеру «ТАЇНА праВІЧНОГО»; ІV Національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!»; ІІ Національного мистецького конкурсу «Національний музей гончарства – перлина України ХХІ сторіччя!»; ІІ Національного конкурсу керамологічних музейних експонатів «КераМузЕк– 2012».

Тарас Ткачук – керамолог, археолог, завідувач Відділу археології Національного заповідника «Давній Галич», кандидат історичних наук (Івано-Франківськ, Україна). Романа Мотиль – керамолог, мистецтвознавець, науковий співробітник Відділу народного мистецтва Інституту народознавства НАН України, доцент кафедри дизайну та основ архітектури Національного університету «Львівська політехніка», кандидат мистецтвознавства (Львів, Україна). Анна Туригіна – художник-педагог, навчальний майстер кафедри декоративно-ужиткового мистецтва (художня кераміка) Федеральної бюджетної освітньої установи вищої професійної освіти «Липецький державний педагогічний університет», дизайнер ТОВ «Південний Портал» (Липецьк, Російська Федерація). Яна Погребнюк – художник-кераміст, провідний методист з народних ремесел і ведення виставкової діяльності Центру народних ремесел для дітей та юнацтва (Чернігів, Україна).
Ірина Козир – керамолог, проректор з науково-педагогічної роботи, доцент кафедри історії України Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, кандидат історичних наук (Кіровоград, Україна). Ганна-Оксана Липа – художник-кераміст, член Національної спілки художників України, член Українського керамічного товариства, заслужений художник України (Львів, Україна). Ігор Пошивайло – керамолог, етнолог, музеолог, заступник з наукової роботи генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», кандидат історичних наук, заслужений діяч мистецтв України (Київ, Україна). Сергій Горбаненко – археолог, старший науковий співробітник Відділу археології ранніх слов’ян та регіональних польових досліджень Інституту археології НАН України, кандидат історичних наук (Київ, Україна).
Ірина Калініна – керамолог, археолог, культуролог, старший науковий співробітник Відділу археології Східної Європи і Сибіру Державного Ермітажу, доктор культурології (Санкт-Петербург, Російська Федерація).