Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 14 квітня 2017.

  У світовій мистецькій практиці досить поширеним явищем є бієнале – проведення виставок сучасного мистецтва, конкурсів фотографії, музичних та кінофестивалів щодва роки. Ця подія є очікуваною для мистців та поціновувачів, оскільки вони мають нагоду презентувати динаміку творчості, познайомитися з доробком інших, відкрити нові імена – тим самим постійно перебувати в центрі актуальних арт-тенденцій.
  У галузі художньої кераміки, зокрема, традиційними стали Міжнародні бієнале в Авейро (Португалія), Валлорісі (Франція), Варшаві (Польща), Тель-Авіві (Ізраїль), Фаенці (Італія).
Від року до року українські художники-керамісти все активніше долучаються до участі в проектах інших країн, нарощуючи потенціал власного досвіду організації подібних заходів.
2017 року вперше в Україні відбудеться Українське бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського – національна мистецька подія в галузі сучасної художньої кераміки. Метою бієнале є представлення й підтримка творчості сучасних мистців України та інших країн, визначення кращих творів у галузі художньої кераміки 2017 року.
Ініціатором проведення бієнале є Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Сьогодні це найпотужніша в Україні музейна установа, що сприяє не лише збереженню гончарської спадщини, а й активно творить мистецьке сьогодення. Музей-заповідник має кількадесятилітній досвід проведення різноманітних мистецьких проектів. Від 1997 року в Опішному проводяться всеукраїнські та ІНТЕРСимпозіуми кераміки, упродовж 2009–2013 років тут відбулися Національні виставки-конкурси художньої кераміки «КерамПІК в Опішному!».
  Нині Українське бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського започатковано з нагоди 100-річчя заснування Української Академії Мистецтв та на пошанування одного з її засновників і першообраного ректора, найхаризматичнішої постаті українського мистецтва першої половини ХХ століття – Василя Григоровича Кричевського (1873–1952).
Організаторами бієнале виступають Міністерство культури України, Міністерство освіти і науки України, Львівська національна академія мистецтв, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури, Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва НАМ України, Інститут культурології НАМ України, Національна спілка художників України, Благодійний фонд «Дар», Український фонд культури.
  До участі в Бієнале запрошуються художники-керамісти, гончарі України та інших країн. Детальні умови участі – на сайті Музею-заповідника: http://opishne-museum.gov.ua/shift-2017/bienale. Кращі роботи учасників будуть відзначені грошовими нагородами.
Українське бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського – безпрецедентна подія в сучасному українському мистецтві. Проект розширить сучасні уявлення про художні властивості глини – стане презентацією модерних творчих ідей, віртуозного освоєння нових технологій. Віднині в художній кераміці мистці скажуть своє слово на пошанування мистецької спадщини Василя Кричевського.{jcomments on}

Замовити екскурсію