Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 20 червня 2019.

Сьогодні, 20 червня, у рамках Міжнародного літнього практикуму з археологічної керамології розпочато дослідження на Глинському археологічному комплексі. Археологи знайшли поховання з ґрунтового могильника, культурно-хронологічна належність якого поки що невідома, але є припущення, що це поховання людини, яка займалася веслярством. Подібні кургани виявлено під час розкопок 2016 року.

Наразі розкопки не завершені. Ще одна група практикантів продовжує досліджувати поселення в Міських Млинах. «Виявлене городище залишає більше питань, аніж відповідей», – зауважив Юрій Пуголовок, куратор Практикуму, кандидат історичних наук. Знахідки, які б вказували на культуру тамтешніх жителів відсутні, тобто там фактично ніхто не мешкав, але територія була укріпленою. Це поселення існувало недовгий час. Спалене з однієї сторони, фортифікаційне укріплення вказує на військовий напад. Вірогідно, сіверяни мали намір закріпитися на переправі річки, але залишається загадка, хто і коли знищив це поселення.

Дослідження ще тривають, тож слідкуйте за роботою археологів на наших веб-сторінках.

{gallery}news/06/21/1{/gallery}

Замовити екскурсію