Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 21 червня 2019.

Настав час цілковитого занурення в гончарювання. Упродовж дня учасники Е-літньої академії гончарства не випускали з рук глину і тільки надвечір залишили свої робочі місця, щоб послухати цікаві історії.

Щире зацікавлення викликала презентація «Друге життя» Світлани Полюхович (Мінськ, Республіка Білорусь). Мисткиня зауважила, що в різні періоди свого життя вона захоплювалася всілякими видами мистецтва, та найбільше їй до вподоби декупаж і ліплення. Як говорить сама «академістка»: «Щоб зрозуміти мене, потрібно подивитися на мої роботи». Її вироби  випромінюють тепло, як і сама Світлана.
 
У затишному холі Музею учасники літньої школи гончарства й майстри-ГІГАНТомани зібралися разом, щоб побачити мистецький проект «Про все скульптура» художника-кераміста Олександра Сердюка (Харків, Україна). Мистець продемонстрував світлини своїх творів, які прикрашають міста в різних куточках України. Серед його робіт є й пам’ятники відомих постатей, таких як Кирило і Мефодій, Володимир Великий, Тарас Шевченко, Раїса Кириченко та інші. Найчастіше майстру доводиться працювати з бронзою й деревом, але він не втрачає можливості випробувати свої сили й з іншими матеріалами, зокрема з кригою.
 
День завершився ще одним мистецьким проектом від учасника Міжнародного симпозіуму кераміки «ГігантоМАНІЯ» Андрія Ільїнського (Київ, Україна). Глиняні вироби, розмальовані флуоресцентними фарбами, викликали неабияке захоплення в присутніх. Крім гончарства, мистець займається гравюрою й пише вірші. На створення нових творів його надихає прадавнє мистецтво.
 
{gallery}news/06/21/day_end{/gallery}
 
 
Ірина Дядечко,
інформаційна служба НМЗУГ
 
Фото Тараса Пошивайла 
Замовити екскурсію