Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 02 серпня 2019.

Міжнародна грантова премія Говорунів заснована Національним музеєм-заповідником українського гончарства разом із благодійником Олесею Говорун (Нью Йорк, США) на пам’ять про її дідуся й бабусю Миколу й Олександру Говорунів, уродженців і мешканців Гончарної столиці України – Опішного. Премія покликана заохочувати й підтримувати молодих талановитих майстрів (віком до 35 років) на нелегкому шляху до підкорення гончарного мистецтва.

Цьогорічним лауреатом премії стала художник-кераміст Валентина Проценко (Київ). Майстриня брала участь у Міжнародному симпозіумі надпарканної скульптури в Опішному (2018 ), а нині вона знову повернулася, щоб ще раз вразити своїм талантом і створити справжнє глиняне диво. Мисткиню надихає народне мистецтво, міфи пращурів. Саме стародавня віра в тотемів стала головною темою задуму Валентини. Її робота втілюватиме образ першопредка, коли люди вважали дерево або тварину за родоначальника цілого роду.

Майстриня тільки розпочала свою роботу, тож слідкуйте за процесом творення переможної скульптури премії Говорунів на наших веб-сторінках.

{gallery}news/2019/08/02{/gallery}

Ірина Дядечко,