Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 17 вересня 2019.

Сьогодні, 17 вересня, Національний музей-заповідник українського гончарства став творчою світлицею для чотирнадцяти талановитих студентів мистецьких навчальних закладів України, а саме: Навчально-наукового інституту культури і мистецтв Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, Харківської державної академії дизайну і мистецтв.

Тут, у Гончарній столиці України, розпочався Художній експрес-пленер «Генетична лінія роду» – мистецька акція в галузі української культури і мистецтва, спрямована на пошанування життєтворчості опішненського гончарського подружжя, гончаря й гончарки-малювальниці – Гаврила і Явдохи Пошивайлів, та їхнього сина Миколи Пошивайла.

Пленер має на меті творче спілкування мистців, долучення до гончарної спадщини українців, пізнання векторів творчості родини Пошивайлів, формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Цьогорічний художній «флешмоб» присвячено 20-й річниці заснування Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів.

Незалежно від матеріалу, техніки й способів виконання, у своїх творах учасники мають розкрити тему життя й творчості опішненського гончарського подружжя.

Традиційно Пленер розпочався з вітального слова від організаторів. Потім – знайомство з діяльністю й експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства, Меморіальним музеєм-садибою гончарської родини Пошивайлів. До уваги «пленеристів» було показано душевний фільм Студії «Відродження» про життя і творчість славнозвісної гончарської родини Пошивайлів.

Отже, настанови дано, побажання успіхусказано! Тож мистцям-учасникам залишилося розкласти мольберти й поринути в мить творчості…

Пленер триватиме чотири дні. 20 вересня в Музеї-садибі гончарської родини Пошивайлів експонуватиметься виставка конкурсних творів Художнього експрес-пленеру «Генетична лінія роду» й триватиме робота Журі.

Цього ж дня в приміщенні Центру розвитку духовної культури відбудеться церемонія оголошення й нагородження переможців. Чекаємо всіх бажаючих о 14:00 год., за адресою вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3.

{gallery}/news/2019/09/17{/gallery}

Світлана Пругло,