вкл. 26 вересня 2019.

Глибокий сум викликала новина про завершення земного буттялюдини прекрасної душі й відкритого серця – Юлія Львовича Синькевича, скульптора-монументаліста, народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України, дійсного академіка Академії мистецтв Киргизстану, члена Національної спілки художників України.

Свій художній талант Юлій Львович присвятив сучасній українській монументальній скульптурі. Його багаторічна творча праця увінчана значущим творчим доробком, який прикрасив міста йзбагатив колекції багатьох музеїв не лише України, а й країн Європи, Азії та Америки.

Безмежно гордимося, що серед когорти мистців, які долучилися до створення меморіальних дощок єдиної у світі Стіни гончарної слави України, що розмістилася на фасаді Музею мистецької родини Кричевських Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, є й ім’я Юлія Синькевича. Виготовлена ним, разом із сином Левом Синькевичем, бронзова пам’ятна дошка видатному українському гончарю, творцю барокової глиняної скульптуриОстапу Ночовнику привертає увагу кожного відвідувача Музею.

Усі, хто знав Юлія Синькевича, любили й поважали його за чуйність, душевну щедрість, оптимізм, непересічний талант. Його земний шлях – зразок виняткової порядності, людської гідності й мудрості.

Колективи Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України та Громадської організації «Конгрес українських керамологів» висловлюють  глибоке співчуття рідним і близьким, колегам, усім, хто знав і працював зі славетним мистцем.

Світла пам’ять про Юлія Синькевича назавжди залишиться в серцях українців…