вкл. 25 листопада 2011.

З 28 червня по 02 липня 2011 року в рамках ІІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2011»проходив Національний  ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ», мета якого – відродження цехових традицій, розвиток та укріплення зв’язків між ковалями й гончарями, що маютьтисячолітню історію. Як відомо, здавніх-давен працювали пліч-о-пліч у ремісничих цехах представники цих двох професій. Їх об’єднувала таємнича сила божественного вогню, тож не дивно, що люди з великою пошаною і водночас з певною упередженістю ставилися до них.

І нині успішно розвивається й не втрачає своєї актуальності гончарне й ковальське ремесло. Вишукані й неповторні роботи ковалів прикрашають інтер’єри та екстер’єри. Вправні майстри з розпеченого заліза створюють справжні витвори мистецтва.

Під час фестивалю ковалі не тільки демонстрували свою роботу, але і дозволяли поціновувачам цього мистецтва спробувати власні сили. Твори провідних майстрів поповнили колекцію Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному й стали прекрасним доповненням експозиції монументальних скульптур під відкритим небом.

Підсумки ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ»:

Номінація «Лінія гончарства»

(категорія домашніх ковальських робіт):

Третю Премію присуджено Артуру Погребняку (Опішне) за твір «Про Ковчег».

Артур Погребняк. Про Ковчег. Метал, дерево, ковальство, кераміка. Опішне. 2011.

Фото Тараса Пошивайла.

Другу Премію отримав Віктор Міхальов (Донецьк) за твір «Гончар».

Віктор Міхальов. Гончар. Метал, ковальство, 13,8х13х11 см. Донецьк. 2011.

Фото Тараса Пошивайла.

Першу Премію не присуджено.

{phocagallery view=category|categoryid=188|limitcount=5|detail=6|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|}

Номінація «Гончарські рефлексії минулого»

(категорія демонстраційних робіт,

створених безпосередньо на Фестивалі, на очах численних глядачів):

Третю Премію присуджено Віктору Міхальову (Донецьк), Едуарду Науменку (Суми), Юрію Савченку (Суми) та Сергію Курилу (Лебедин) за спільну роботу«Грецький винороб-жінка».

Віктор Міхальов, Едуард Науменко, Юрій Савченко, Сергій Курило. Грецький винороб-жінка. Метал, ковальство, 40х30 см. Фото Тарас Пошивайло.

Віктор Міхальов (Донецьк). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла. Едуард Науменко (Суми). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла. Юрій Савченко (Суми). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла. Сергій Курило (Лебедин). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла.

Другу Премію отримав Святослав Фецинець за твір «Семаргл».

Святослав Фецинець (Стрий, Івано-Франківщина). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Святослав Фецинець. Семаргл. Метал, дерево, ковальство, 90х38 см. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла.

Першу Премію присуджено  Емілії Сидор  за твір «Опішненські коники».

Емілія Сидор (Львів). Опішне, Полтавщина. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла.

Емілія Сидор. Опішненські коники. Метал, ковальство, 100х60 см. Червень 2011. Фото Тараса Пошивайла.

{phocagallery view=category|categoryid=188|limitstart=5|limitcount=30|detail=2|displayname=0|displaydetail=0|displaydownload=0|} {jcomments on}

Сподіваємось, що ковальський фестиваль стане традиційним, і довго не згасатиме єднаючий вогонь у горнах гончарів і ковалів.

Запрошуємо на ІІ Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ»2012 року.

Ірина Іващенко,

куратор ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ»

Лариса Степанович,

екскурсовод Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному