Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 17 березня 2014.

Відвідавши ІV Національний ковальський фестиваль «ВАКУЛАФест–ХХІ», який проходитиме 23–28 червня 2014 року в Опішному , Ви зможете не тільки побачити, як змагаються між собою талановиті майстри ковальського мистецтва, а й взяти участь у  майстер-класах  з  ковальства,  навіть  спробувати  власними  руками викувати оберіг, скажімо підкову.

       У багатьох культурах світу з давніх-давен підкова вважається талісманом. Зокрема, у Росії та деяких країнах Європи й Латинської Америки підкову вішають на стіну ріжками вниз, щоб щастя лилося на вас. Англійці та ірландці, навпаки, вважають, що треба вішати підкову ріжками вгору, щоб щастя не витікало. У Мексиці її прикрашають стрічками, монетами, і ликами святих. Італійці вішають підкову так, щоб кожен, увійшовши, зачіпив її. В Україні ж вважається, що  ріжки підкови повинні дивитися вгору, щоб будинок був, як повна чаша. ЇЇ вішають досить високо, адже  чіпати її не можна нікому.

Роз'єм підкови, як брами, повинен бути звернений до небес (стародавні натякнули на цей нюанс нащадкам, залишивши золоту пектораль скіфів). Тоді і тільки тоді «манна небесна»збирається всередині підкови, не минувши «уловлювач»щастя.

Візьми із собою родину та друзів, і гайда до Опішного по свою підкову щастя!

 

Ірина Іващенко,

куратор Ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ»

 
Замовити екскурсію