Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Друк

вкл. 28 жовтня 2015.

prostir.museum

В рамках роботи платформи для дискусій та обміну думками Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України запрошує всіх охочих 30 жовтня 2015 р. о 17.00 другу зустріч, яка буде присвячена науковій роботі в музейних закладах.

Власним досвідом розгортання музейних наукових студій, становлення в музеї новітньої академічної наукової дисципліни ‒ керамології, використання науки як ефективного інструмента розбудови Національної Гончарської Скарбниці України поділиться провідний науковий співробітник Національного музею-заповідника українського гончарства, доктор історичних наук, чинний директор Інституту керамології ‒ відділення Інституту народознавства НАН України, Олесь Пошивайло.

У п’ятницю, 30 жовтня, запрошуємо послухати презентацію Олеся Пошивайла, у межах якої він розповість про структуру наукової роботи в Опішному, яким чином поєднуються в єдине ціле монографії, статті, каталоги, колекції, експонати, події, і чи впливає синергія всіх зусиль на кінцевий результат. 

Проблематика зустрічі: 
- наука як джерело й критерій формування музейних колекцій;
- наукові вектори (КеГоКе; КераМузЕк, КерамПІК, КІНЕМА+КЕРАМОС, Гончарні ВІЗІЇ країни); 
- наукова бібліотека й науковий архів як епіцентри творчих пошуків; 
- музейна кіностудія як спосіб візуалізації наукових здобутків; 
- музейне видавництво як поле матеріалізації наукових студій;
- періодичні видання як свідчення активності музейних науковців;
- наукові каталоги тимчасових виставок як індикатор рівня музейної науки;
- самодостатність атрибуції музейних колекцій;
- вчена рада як дискусійний майдан.

У дискусійній частині, відштовхуючись від практики Олеся Пошивайла та від рефлексій усіх охочих гостей, зможемо не тільки осмислювати нинішню роботу музеїв як проблемне поле, а й віднаходити нові цікаві рішення, спільно продумувати майбутні проекти, креативно налагоджувати майбутній науковий поступ українських музеїв.

Колеги-музейники, культурні активісти, усі охочі, приєднуйтеся! 


Для участі в заході обов`язковою є акредитація за тел. 093 710 89 35 (для розуміння кількості гостей і підготовки приміщення).
{jcomments on}

Замовити екскурсію