вкл. 01 липня 2013.

www.radiosvoboda.org

Сьогодні в селищі Опішня Полтавської області відкрився ІІ Національний фестиваль гончарства. Він відбувається у межах V тижня національного гончарного здвиження в Опішні «Здвиг-2013».

У межах фестивалю сьогодні проходить ЕтноКЕРАМподіум «Знай – Шануй – Бережи», під час якого презентують українське вбрання, рушники, кераміку кінця ХІХ – початку ХХ століття, фестиваль українського музичного мистецтва «Фольклорні співанки» та весільне етно-шоу.

На вечір заплановане нагородження переможців ІІІ Національного фестивалю «ВакулаФест – 2013» та ІІІ Національного фестивалю-конкурсу гончарського бодіпейнтінгу «BodyClayFestUkraine». Також увечері відбудеться Art-Ukraine-Show – показ етно-одягу полтавського дизайнера. «Завдяки цим заходам до Опішні приїздить більше молоді.

Усі ці заходи, які мають нібито сучасну оболонку, прийнятну і зрозумілу для молоді, насправді вживлюють якісь традиційні українські цінності, знання про гончарство», – розповів Радіо Свобода заступник голови Наглядової ради Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні Олесь Пошивайло.{jcomments on}

V тиждень національного гончарного здвиження в Опішні «Здвиг-2013», який проходить від 24 до 30 червня – це науково-мистецька акція національного масштабу, спрямована на пізнання традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного гончарства та популяризацію мистецтва кераміки в Україні.