вкл. 29 липня 2013.

gazeta.ua  Микола Марченко

У селищі Опішня на Полтавщині завершив свою роботу Національний КерамоГРАФІТІфест ("CeramicGraffitiFest") . Проходив протягом 2 днів. Провели його у рамках гончарного здвиження "Здвиг-2013". Це науково-мистецька акція національного музею заповідника українського гончарства, спрямована на пізнання традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного гончарства, популяризацію мистецтва кераміки в Україні.

10 година ранку. Біля бетонного паркану музею група художників графіті малюють панно.

"Давай наповну займемося любов'ю із цією стіною", – каже чорнявий високий хлопець дівчині, котра в балончику розмішує білу фарбу.

"Сєрьога, ти давай не переусердствуй, я пішов у закат, малюйте без мене" - обзивається їхній напарник і йде у тінь дерев.

Довжина панно біля 8 метрів. Здалеку виглядає як оригінальна, але не закінчена картина.

Неподалік зупиняється жінка. Довго розглядає панно.

"Я на заводі кераміки пропрацювала усе життя. Малювала, декорувала гончарні вироби. І скажу, що оця картина мені із усіх найбільше подобається. Тут поєднано і краєвиди Опішні, і далеке море, і дзвіночки польові" – говорить мешканка Опішні Раїса Шарай, 71 рік.

"Ми артгрупа "Вакцинація". Нас троє, це я, а також Валерій Кописов та Маріана Таріш. Своєю картиною хочемо показати безмежність світу. І розкрити її через інші виміри. У нас цими вимірами будуть чакри людини",– пояснює Сергій Сєрко із Херсона.

Метрів за 100 дівчина закінчує роботу над панно у вигляді мозаїки. Просить у сусідки жовту фарбу, щоб залити фон.

Гран-прі фестивалю присудили роботі "Розпис тарілок" Ганни Довгань із Харкова.

Вірі Тимошенко із Черкас за роботу "Ремесло поколінь" дали 1 премію. Друге місце здобула Аліна Канівець із Полтави за картину "Скарб".

Артгрупу "Вакцинація" із Херсона нагородили спеціальною премією за оригінальність розкриття теми гончарства.{jcomments on}

Микола МАРЧЕНКО