Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Друк

вкл. 11 липня 2014.

www.pulsartv.com.ua

     Вас вітає Опішне — гончарна столиця України! Мальовнича, надзвичайно гостинна і самобутня Полтавщина представляє шостий Національний тиждень гончарного здвиження.

       Зібрати під одне крило гончарів, керамістів, ковалів, художників та інших майстрів народного промислу — справа масштабна. Організатори зізнаються — допомагає сила духу.

        Поряд з вишиванками і піснями гончарство є візитівкою України. Відвідувачі ярмарку не приховують захоплення — таке побачиш тільки в Україні.

    Вагоме місце в опішнянському святі займають ковалі. Цьогоріч Опішню відвідав почесний гість з Італії. Українські митці не поступаються у вправності італійському колезі.

   “Вакула фест — ХХІ століття” — з глибини віків до сьогодення вражає вправністю цих сильних чоловіків, що можуть так просто перетворити незграбний шматок металу в елемент декоративного оздоблення.

   Більшість керамістів на гончарському фестивалі — місцеві опішняни. Демонструють звичні посуд, глечики, та свистки у найоригінальнішому ракурсі. Гончарне мистецтво — як засіб самовираження і родинна традиція. Прикрасити оселю таким витвором відмовилися б одиниці. Що й не дивно — філігранна робота майстра не потребує додаткового колориту, а сама створює позитивний патріотичний настрій.

   Досвідчені майстри знають справжню ціну і силу глини, особливо для малечі. Виховувати патріотичний настрій найкраще через звичне для дитини — іграшку.

   З самого серця колиски українського гончарного мистецтва ллються українські мелодії. Сама природа тут надихає на творчість.

   “Здвиг-2014” об'єднав не лише гончарів та керамістів. Народні промисли не знають меж і щоразу дивують чимось новим і невідомим.

  Справжнє мистецтво — воно як єдиний подих і спільна історія. Майстри не приховують секретів своєї творчості й охоче діляться з відвідувачами навичками роботи у своїй стихії. Численні майстеркласи з соломоплетіння, вишивки, створення ляльок-мотанок, і, звичайно, з гончарства — абсолютно безкоштовно, на дружньому пориві. Конкуренція тут недоречна, адже роботи унікальні. Та й часу треба чималенько — навіть на простий солом'яний капелюх. Робота, виконана як слід, радує не один десяток літ.

   Вишиванки — основа української культури. Поряд з глечиками та оберегами красуються різнокольорові національні візерунки. Одяг знайдеться для всіх — від поціновувачів традиційного вікового мистецтва до любителів оригінальності. Сучасні модні тенденції — вишивка на сірому льоні. Традиції передаються з покоління в покоління і молодшають та видозмінюються пі впливом думки населення.

   В Опішному пропонують національний одяг на будь-який смак. І за різними цінами. Середньостатистичну вишиванку фабричного виробництва можна придбати за 200 грн, ручної роботи — від 450 грн і до 1500 грн. Приїхали з усіх куточків України.

   Частують по-українськи — щедро і з розмахом. Поряд з традиційним борщем і варениками — звичний шашлик і сосиски — щоб не забули, який рік надворі.

   Щось нове і незвичайне — на кожному кроці. Як от цей міфічний велетень з Харкова.

   Молодь активно підтримує майстерність і розкриває вікові традиції у сучасних спектрах творчості. Як ось ці хлопці зі східної України — художники графіті. Їхніми зусиллями на традиційну картинку українського зразка виник зовсім новий, але такий простий і зрозумілий погляд — зв'язок гончарства з природою краю.

   У найменших — своя країна мрій, що збулися, — на березі мальовничого озера. Для них тут рухливі ігри та веселі змагання за участі всієї родини. Поки тата освоюють нові професії, діти вчаться любити Україну.

   Організатори свята переконані: саме в українських традиціях, у голосі народу треба шукати розв'язання гострих політичних проблем.

{jcomments on}

Замовити екскурсію