Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Друк

вкл. 05 вересня 2014.

Джерело: fakty.ictv.ua

   

    Перед початком урочистого свята хвилюються не тільки першокласники. Адже мають вітати гостей зі столиці. Нині у спеціалізованій школі-інтернаті «Колегіум мистецтв в Опішні» ім. В. Кричевського відкривають меморіальну дошку видатного майстра та художника Василя Кричевського. Другий президент України тут завжди бажаний гість. 

Дружба колегіуму мистецтв в Опішні та Леоніда Кучми розпочалася ще 2006-го. «2006-го року ми провели перший народний молодіжний гончарський фестиваль. А вже 2007-го року Леонід Данилович і його президентський фонд «Україна» стали співзасновниками», - розповідає директор школи-інтернату Людмила Овчаренко. Костюми, меблі, апаратура. Президентський фонд «Україна» постійно допомагає колегіуму. Цього року Леонід Кучма подарував першокласникам 25 новеньких парт. Також Леонід Данилович відвідав унікальний музей колегіуму, де є фонд давньої кераміки та роботи з міжнародних гончарських фестивалів. «Музей – фантастика» - так написав він про свої враження. Побував Леонід Кучма і в Музеї родини Кричевських. Там зібрана найбільша в Україні колекція кераміки – понад 50 тисяч експонатів. Зокрема печатки Української народної республіки, і перші гроші УНР за ескізами Василя Кричевського. «Якщо подивитись на географію України, хто гончарним мистецтвом займається в Україні, то, як кажуть, - одиниці. А на високому професійному рівні - це Опішня. Професійних людей в будь-якій галузі України я завжди бажаю підтримувати», - каже Леонід Кучма. Працівники музею та школярі подякували гостю не тільки за підтримку мистецтва, але й за величезну роботу з врегулювання конфлікту на Сході України, яку він проводить на міжнародних переговорах. Наприкінці свята діти побажали миру всім українцям, випустивши в небо білих голубів.{jcomments on}

//Євгенія Овчиннікова, «ФАКТИ», ICTV              Джерело: fakty.ictv.ua

 
 
 
 
 

 

Замовити екскурсію