. Опубліковано в Знайомтесь! Академія 2012

Передерій Ірина народилася 22 травня 1981 року в Києві. Закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія». Учасниця літньої школи гончарства 2012 року.

Основні зацікавлення: радіопередачі культурологічної тематики, відвідування виставок, музеїв, семінарів, фотографія, подорожі, вишивка, мальовка, бісероплетіння, писанкарство.

Її враження:

«Зелень, спів птахів, цікаві погляди мешканців, орієнтуючись на вивіску «Музей 3,2 км», знайшли дорогу до господарів. Занадто завзято  взялася за роботу. З незвички болять м’язи. Глина пручається: густа, немов каметока, «сидить», а рідка бризкається й розпливається. Глина випробовує на терпіння, медитативність, справжність мрій. Абсорбує роздратованість, нетерплячість.

Садиби Опішного – ще один вимір для досвідчених музейників і зелених туристів. Здається господарі на мить залишили свою оселю і поки за них «говорять»  експонати, їхні роботи, речі.

Глина сниться. Вставати вранці все тяжкіше. Цікаво, чи є спеціальний курс йоги для адаптації

«чайників» в умовах гончарної майстерні.

Робота з глиною затягує. Тепер уже знаю – сумуватиму за Опішним: скульптурами музею, шламачинням на руках.

Знайти добрий гончарний круг, наколядувати якісної глини, повчитися гончарювати в майстра, не залишаючи меж рідного міста, не проблема.

Питання – як осягнути мислення давніх майстрів, сприйняти й вивчити, спробувати відтворити давні форми. Лише на перший погляд спрощено-первісно-примітивні вони несуть величезний заряд історії, магії століть.

Традиційна опішнянська іграшка з книжкових ілюстрацій і музейних колекцій тут оживає, демонструє риси своїх творців, зачаровує вишуканістю і простотою.

Хтось скаже: майстри натреновані нормою в заводі. А можливо, саме в дотриманні традицій її сила?

В Україні сіл безліч. А таке Опішне одне. І щоб його збагнути, слід приїхати сюди й відчути. Зрозуміти розумом неможливо.

Я буду дуже сумувати за несамовитим життям під час Е-літньої академії. Запам’яталися пагорби й сонце, глина на одязі, під нігтями й у снах, непереборне прагнення з усіма художниками поспілкуватися, послухати їхні презентації, втома й небажання йти пізно ввечері додому. Спасибі всім за добру ідею, доброзичливе ставлення, терплячість і щирість у навчанні (викладанні). До зустрічі»!

Влітку 2013 року Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиків, романтиків, диваків і діячів втретє відчинить свої двері перед бажаючими осягнути таїнство творення гончарних виробів. Запрошуємо до навчання! {jcomments on}