Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

. Опубліковано в Здвиг-2020

                                  

 І. Загальні положення

1.1. Міжнародна Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів (далі в тексті – Академія) – літня школа гончарства, покликана дати учасникам основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства.

1.2. Співорганізатори АКАДЕМІЇ: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Національна спілка художників України, Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», ГО «Конгрес українських керамологів».

1.3. Метою АКАДЕМІЇ є надання практичної допомоги бажаючим опанувати основи гончарної справи.

 1.4. Основними завданнями АКАДЕМІЇ є:

· вивчення основ гончарної справи;

· набуття навичок практичної роботи з глиною;

· отримання теоретичних знань з історії і мистецтва художньої кераміки;

· творче спілкування з провідними художниками-керамістами і народними майстрами-гончарями України;

· ознайомлення з колекціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Мета й основні завдання АКАДЕМІЇ реалізовуються через практичні й теоретичні заняття. 

1.6. Місце проведення АКАДЕМІЇ: Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному [вул. Партизнська, 102, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. +38 (05353) 42415, 42416, 42417; факс +38 (05353) 42416, 42175; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

1.7. Час проведення АКАДЕМІЇ: 15 червня – 05 липня 2020 року.

1.8. Куратори АКАДЕМІЇ: науковий співробітник Науково-пошукового відділу керамологічних джерел Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Оксана Яценко; художник-кераміст, молодший науковий співробітник Науково-пошукового відділу керамологічних джерел Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Зінаїда Близнюк; художник-кераміст, викладач гончарства середньої американської школи Наталя Кормелюк.

ІІ. Умови участі

2.1. До навчання в АКАДЕМІЇ запрошуються всі бажаючі*, віком від 18 років, незалежно від віку, статі, національності, фахової освіти, залюблені в таїну правічного гончарства, які в місцях постійного помешкання не мають можливостей постійного спілкування з гончарями. Загальна кількість учасників – не більше 10 осіб.

2.2. Навчання в АКАДЕМІЇ платне – 5000 гривень.

2.3. Для навчання в АКАДЕМІЇ необхідно до 04.05.2020 року подати Дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заповнену заявку (за зразком, що додається, у паперовому або електронному вигляді). Подання заявки ще не означає, що її автор зарахований на навчання в АКАДЕМІЇ, а лише свідчить про його наміри.

* Окрім мешканців Опішного та навколишніх сіл, які мають можливість навчатися гончарству впродовж року, у тому числі в Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського, а також брати участь у Міжнародних молодіжних гончарських фестивалях, що відбуваються щорічно в «Колегіумі мистецтв у Опішному»

2.4. Учасникам також необхідно подати власне фото та матеріали, які характеризують їх як особистість. Інформаційні матеріали не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства.

2.5. Для учасників із чужоземних країн обов’язковою умовою участі є знання української чи російської мови.

2.6. Заявки на навчання в АКАДЕМІЇ, подані пізніше зазначеного терміну, не розглядаються.

2.7. Подані заявки розглядаються Радою експертів, яку формує й затверджує Дирекція. Персональний склад її не розголошується. Засідання Ради експертів є закритим; рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення Ради експертів є остаточним і перегляду не підлягає. Рада експертів до 11.05.2020 року визначає персональний склад учасників АКАДЕМІЇ, який затверджує Дирекція.

2.8. На основі рішення Ради експертів Дирекція до 18.05.2020 року надсилає учасникам персональні офіційні запрошення на навчання в АКАДЕМІЇ.

2.9. До 23.05.2020 року учасник має підтвердити свою участь в Академії. Не отримавши підтвердження, Дирекція вилучає потенційного учасника зі списку учасників і запрошує на його місце іншу особу, яка в рейтингу претендентів зайняла 11-те й наступні місця.

2.10. До 08.06.2020 року учасник повинен оплатити навчання в Академії.

2.11. Після прибуття до Опішного учасник має пред’явити Дирекції оригінал запрошення та квитанцію про сплату. Без офіційного запрошення й квитанції учасники до навчання в АКАДЕМІЇ не допускаються.

2.12. Усі учасники до початку навчання в Академії мають пред’явити Дирекції затверджену в установленому порядку довідку медичного закладу про стан здоров’я та відсутність інфекційних захворювань.

2.13. Учасник АКАДЕМІЇ має надати Дирекції, разом із заявкою, письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі фото, що відображають діяльність під час перебування в Академії та виготовлених творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України. Дирекція гарантує захист наданих учасником персональних даних від передачі їх третім особам, за винятком випадків їх публічної доступності через друковані й електронні видання, веб-сайти, відеосюжети тощо.

ІІІ. Взаємні зобов’язання

3.1. Дирекція укладає з кожним учасником АКАДЕМІЇ договір (контракт), в якому передбачаються взаємні зобов’язання на період 15 червня – 05 липня 2020 року.

3.2. Дирекція забезпечує учасників:

· робочими місцями в тимчасових творчих майстернях;

· сировиною й матеріалами (глина, шамотна маса, шамот, ангоби, тканина, поліетиленова плівка тощо);

· інструментами (стеки, пензлі, гумові груші, ножики тощо);

· обладнанням (гончарні круги, турнетки тощо);

· випалювальними печами (горно для випалювання дровами, муфельна піч); 

· практичними й теоретичними навчальними заняттями під керівництвом провідних українських гончарів і художників-керамістів, мистецтвознавців, керамологів;

· доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних та аудіовізуальних ресурсів Музею-заповідника, у тому числі знайомить з експозиціями Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа, Центру розвитку духовної культури, Музею мистецької родини Кричевських;

· майстер-класами провідних українських і чужоземних мистців кераміки;

· цікавим і змістовним дозвіллям.

3.3. Харчування. Учасники за власні кошти харчуються в закладах громадського харчування Опішного:«МузеCafeгорнятко» [вул. Василя Кричевського, 102; тел.+38 (095) 3858055]Кафе «999» [вул. Панаса Мирного, 47; тел.+38 (066) 6575145]Кафе «Чумацький шлях» [вул. Панаса Мирного, 80а; тел. +38 (05353) 42036]Кафе «Куманець» [вул. Соборна, 5а; тел. +38 (05353) 42790]Кафе «Венера» [вул. Незалежності, 4; тел. +38 (05353) 42462]

3.4. Проживання. Дирекція не забезпечує житлом учасників. Вони можуть знайти добротне, комфортне тимчасове помешкання в приватному секторі Опішного. За потреби їм допомагає Дирекція.

3.5. Медичне обслуговування. Лікарня [вул. Нова, 54; тел. +38 (05353) 42303, +38 (05353) 103 – швидка допомога (цілодобово)]

3.6. Проїзд. Проїзд до Опішного й назад учасники АКАДЕМІЇ оплачують за власні кошти.

3.7. По завершенню Академії учасники отримують сертифікати про навчання. Надалі Дирекція надає випускникам, за потреби, необхідну консультативну допомогу в організації власного виробництва кераміки та залучає до участі в наступних гончарських заходах в Опішному, у тому числі до участі в художніх виставках.

3.8. Учасники Академії зобов’язуються:

· дотримуватися норм моралі й правил цивілізованого поводження на території Музею-заповідника, визначених Дирекцією;

· бережливо ставитися до музейних експонатів та наданого в тимчасове користування для навчально-практичної роботи обладнання, інструментів і матеріалів.


 

ОБЩИЕ ПОЛОЖЕНИЯ

1.1. Международная Э-летняя АКАДЕМИЯ ГОНЧАРСТВА для харизматиков, романтиков, чудаков и деятелей (далее в тексте – Академия) – летняя школа гончарства, призвана дать участникам основные навыки работы с глиной и представления о традициях украинского гончарства.

1.2. Соорганизаторы АКАДЕМИИ: Министерство культуры Украины, Национальный музей-заповедник украинского гончарства в Опошне, Государственная специализированная художественная школа-интернат I-III ступеней «Коллегиум искусств в Опошне» имени Василия Кричевского, Национальная академия наук Украины, Институт керамологии – отделение Института народоведения НАН Украины, Полтавский национальный технический университет имени Юрия Кондратюка, Национальный союз художников Украины, Украинский фонд культуры, Президентский фонд Леонида Кучмы «Украина», ГО «Конгресс украинских керамологов». 

1.3. Целью АКАДЕМИИ является оказание практической помощи желающим овладеть основами гончарства.

 1.4. Основными задачами АКАДЕМИИ являются:

· изучение основ гончарства;

· приобретение навыков практической работы с глиной;

· получение теоретических знаний по истории и искусству художественной керамики;

· творческое общение с ведущими художниками-керамистами и народными мастерами-гончарами;

· ознакомления с коллекциями Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне.

1.5. Цель и основные задачи АКАДЕМИИ воплощаются через практические и теоретические занятия.

1.6. Место проведения АКАДЕМИИ: Национальный музей-заповедник украинского гончарства в Опошне [Партизанская, 102, Опошня, Полтавщина, 38164, Украина;
тел. +38 (05353) 42415, 42416, 42417; факс (05353) 42416, 42175;
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

1.7. Время проведения АКАДЕМИИ: 15 июня – 05 июля 2020 року.

1.8. Кураторы АКАДЕМИИ: научный сотрудник Научно-поискового отдела керамологических источников Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне Оксана Яценко; художник-керамист, младший научный сотрудник Научно-поискового отдела керамологических источников Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне Зинаида Близнюк; художник-керамист, преподаватель гончарства средней американской школы Наталья Кормелюк.

ІІ. УСЛОВИЯ УЧАСТИЯ

2.1. К обучению в АКАДЕМИИ приглашаются все желающие*, старше 18 лет, независимо от возраста, пола, национальности, специального образования, гражданства, страны постоянного проживания, влюбленные в тайну извечного гончарства. Общее количество участников – не более 10 человек.

*Кроме жителей Опошни и окружающих сел, которые имеют возможность учиться гончарству в течение года, в том числе в Государственной специализированной художественной школе-интернате «Коллегиум искусств в Опошне» имени Василия Кричевского, а также участвовать в Международных молодежных гончарских фестивалях, происходящих ежегодно в «Коллегиуме искусств в Опошне»

2.2. Обучение в АКАДЕМИИ платное – 5000 гривен.

2.3. Для обучения в АКАДЕМИИ необходимо до 04.05.2020 года предоставить Дирекции Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне (далее в тексте – Дирекция) заполненную заявку (по прилагаемому образцу; в бумажном или электронном виде). Подача заявки еще не означает, что ее автора зачислили на обучение в АКАДЕМИИ, а лишь свидетельствует о его намерениях.

2.4. Участникам также необходимо подать своё фото и материалы, характеризующие их как личность. Информационные материалы не возвращаются. Они передаются на постоянное хранение в Национальный архив украинского гончарства.

2.5. Для участников из других стран обязательным условием участия является знание украинского или русского языка.

2.6. Заявки на обучение в АКАДЕМИИ, предоставленные позже указанного срока, не рассматриваются.

2.7. Заявки рассматриваются Советом экспертов, который формирует и утверждает Дирекция. Персональный состав его не разглашается. Заседание Совета экспертов является закрытым; решение принимается открытым голосованием. Решение Совета экспертов является окончательным и пересмотру не подлежит. Совет экспертов к 11.05.2020 года определяет персональный состав участников АКАДЕМИИ, который утверждает Дирекция.

2.8. На основании решения Совета экспертов Дирекция к 18.05.2020 года отправляет участникам персональные официальные приглашения на обучение в Академии.

2.9. К 23.05.2020 года участник должен подтвердить свое участие в Академии. Не получив подтверждения, Дирекция изымает потенциального участника из списка участников и приглашает на его место другого соискателя, занявшего в рейтинге претендентов 11-е и последующие места.

2.10. К 08.06.2020 года участник должен оплатить обучение в АКАДЕМИИ.

2.11. По прибытию в Опошню участник должен предъявить Дирекции оригинал приглашения и квитанцию об уплате. Без официального приглашения и квитанции участники к обучению в АКАДЕМИИ не допускаются.

2.12. Все участники до начала обучения в Академии должны предъявить Дирекции утвержденную в установленном порядке справку медицинского учреждения о состоянии здоровья и отсутствии инфекционных болезней.

2.13. Участник АКАДЕМИИ должен предоставить Дирекции, вместе с заявкой, письменное согласие на обработку его персональных данных, в том числе фото, отражающие деятельность во время пребывания в Академии, и изготовленных произведений, их использование в печатных и электронных изданиях, на веб-сайтах и в видеосюжетах Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне и Института керамологии – отделение Института народоведения НАН Украины. Дирекция гарантирует защиту предоставленных участником персональных данных от передачи их третьим лицам, за исключением случаев их публичной доступности через печатные и электронные издания, сайты, видеосюжеты и т.п.

ІІІ. ВЗАИМНЫЕ ОБЯЗАТЕЛЬСТВА

3.1. Дирекция заключает с каждым участником АКАДЕМИИ договор (контракт), в котором предусматриваются взаимные обязательства на период 15 июня – 05 июля 2020 року.

3.2. Дирекция обеспечивает участников:

· рабочими местами во временных творческих мастерских;

· сырьем и материалами (глина, шамотная масса, шамот, ангобы, ткань, полиэтиленовая пленка и т.д.);

· инструментами (стеки, кисти, резиновые груши, ножи и т.д.);

· оборудованием (гончарные круги, турнетки и т.д.);

· обжиговыми печами (горно для обжига дровами, муфельная печь);

· практическими и теоретическими учебными занятиями под руководством ведущих украинских гончаров и художников-керамистов, искусствоведов, керамологов;

· доступом к мощным библиотечным, вещественным, архивным и аудиовизуальным ресурсам Музея-заповедника, в том числе знакомит с экспозициями Национального музея-заповедника украинского гончарства в Опошне, Мемориального музея-усадьбы гончарки Александры Селюченко, Мемориального музея-усадьбы гончарной династии Пошивайло, Мемориального музея-усадьбы философа и коллекционера опошнянской керамики Леонида Сморжа, Центра развития духовной культуры, Музея династии художников Кричевских;

· мастер-классами художников-керамистов;

· интересным и содержательным досугом.

3.3. Питание.
Участники за свой счёт питаются самостоятельно или в заведениях общественного питания Опошни:
«МузеCAFEГОРНятко» [ул. Василия Кричевского, 102; тел. + 38 (095) 3858055]
Кафе «999» [ул.Панаса Мирного, 47; тел. +38 (066) 6575145]
Кафе «Чумацкий шлях» [ул.Панаса Мирного, 80а; тел. 42036]
Кафе «Куманец» [ул.Соборная, 5а; тел. 42790]
Кафе «Венера» [ул. Независимости, 4; тел. +38 (05353) 42462]

3.4. Проживание.
Дирекция на платной основе обеспечивает жильем участников. Они могут самостоятельно снять комфортное временное жилье в частном секторе Опошни.

3.5. Медицинское обслуживание.
 Больница [ул. Новая, 54; тел. +38 (05353) 42303, +38 (05353) 103 – скорая помощь (круглосуточно)]

3.6. Проезд.
Проезд в Опошню и обратно участники АКАДЕМИИ оплачивают за свой счёт.

3.7. После завершения АКАДЕМИИ участники получают сертификаты об обучении.
В дальнейшем Дирекция предоставляет выпускникам, при необходимости, консультативную помощь в организации собственного производства керамики
и привлекает к участию в следующих гончарских мероприятиях в Опошне, в том числе
к участию в художественных выставках.

3.8. Участники АКАДЕМИИ обязуются:

· соблюдать нормы морали и правила цивилизованного поведения на территории Музея-заповедника, определенных Дирекцией;

бережно относиться к музейным экспонатам и предоставленному навременное пользование для учебно-практической работы оборудованию, инструментам и материалам.


 

I. Common Regulations

1.1.International E-Lite POTTERY ACADEMY for charismatic, romantic, eccentric personalities and cultural figures (hereinafter referred to as Academy) is a summer school which is designed to give its participants the basics of clay work and the insight into the traditions of the Ukrainian pottery.

1.2. The Co-Organizers of the ACADEMY are the Ministry of Culture of Ukraine, the National Museum of Ukrainian Pottery in Opishne, the Vasyl Krychevsky State Specialized Art Boarding School The College of the Arts in Opishne, the National Academy of Sciences of Ukraine, the Ceramology Institute – the branch of the Ethnology Institute of the National Academy of Sciences of Ukraine, the Poltava Yuri Kondratiuk National Technical University, the National Union of Artists of Ukraine, the Ukrainian fund of culture, the Leonid Kuchma Presidential fund Ukraine, public association The Congress of Ukrainian Ceramologists.

1.3. The purpose of the ACADEMY is providing practical assistance to those willing to master the basics of pottery.

1.4. The main tasks of the ACADEMY are:

· to learn the basics of pottery;

· to get the skills of practical work with clay;

· to get theoretical knowledge of history and artistic ceramics;

· to creatively communicate with the leading art ceramists and folk master potters of Ukraine;

· to get acquainted with the collections of the National Museum of Pottery in Opishne.

1.5. The aim and main tasks of the ACADEMY are realised through practical and theoretical lessons.

1.6. The National Museum of Ukrainian Pottery in Opishne was indicated as the location of the ACADEMY. [102 Partyzanska Street, Opishne, Poltava Region, 38164, Ukraine; phone: +38 (05353) 42415, 42416, 42417; fax: +38 (05353) 42416, 42175, e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.].

1.7.  15th June – 05th July, 2020 was indicated as the date of the INTERSymposium

1.8. The ACADEMY curators: a researcher of the scientific and exploring department of the ceramological sources of the National Museum of the Ukrainian Pottery in Opishne Oksana Yatsenko; an art ceramists, a junior researcher of  scientific and exploring department of the ceramological sources of the National Museum of the Ukrainian Pottery in Opishne Zinaiida Blyzniuk; an art ceramist, a pottery teacher at an American secondary school Nataliia Kormeliuk.

II. Terms of participation

2.1. The studies at the ACADEMY are open to everybody[*] aged 18 or more, regardless of age, gender, nationality, professional education, who are interested in the mystery of ancient pottery and cannot communicate with potters on the daily basis at their places of living. The total number of participants is no more than 10 persons. 

2.2. The tuition cost at the ACADEMY is 5000 UAH.  

2.3. To study at the ACADEMY one needs to submit the filled application form (according to the attached sample, in paper or digital form) to the management of the National Museum of the Ukrainian Pottery in Opishne (hereinafter referred to as the Management) till May 4, 2020. The submission of the application form does not already mean that its applicant is enrolled at the ACADEMY, but only testifies their intentions.

 

2.4. The participants also need to submit their own photo and materials characterizing their personality. The information materials are not given back, they are transferred to the National archive of the Ukrainian pottery for permanent storage.

2.5. The participants from foreign countries need to know Ukrainian or Russian as a requirement for participation.

2.6. The application forms for studying at the ACADEMY submitted after the deadline will not be considered.

2.7. The submitted applications are reviewed by the Expert Board formed and approved by the Management. Its staff is not disclosed. The Board meeting is closed; the decision is made by open vote. The decision of the Expert Board is final and is not subject of review. The Expert Board determines the participants of the ACADEMY till May 11, 2020, and the Management approves it. 

2.8. On the basis of the decision of the Expert Board the Management sends personal official invitations to the studies at the ACADEMY to the participants till May 18, 2020.

2.9. Till May 23, 2020 the participant should confirm their participation at the ACADEMY. Without getting the confirmation, the Management deletes the potential participant from the participant list and invites another person having the 11th and further places in the participant rating.

2.10. Till June 8, 2020 the participant should pay the tuition cost at the Academy.

2.11. After their arrival to Opishne, the participant should show their original invitation and the payment check to the Management. The participants are not admitted to the ACADEMY without the official invitation and the payment check.  

2.12. All the participants before the beginning of studies at the Academy should produce the accordingly attested medical certificate about the health condition and absence of infectious diseases to the Management.

2.13. Together with their application form, the participant of the ACADEMY should send their written agreement for processing their personal data, including the photos showing the results of their activities during the stay at the Academy and produced works, their usage in printed and electronic media, on web-sites and in videos of the National Museum of the Ukrainian Pottery in Opishne and the Ceramology Institute – a branch of the Ethnology Institute of the National Academy of Sciences of Ukraine. The management guarantees the protection of the submitted data from its transfer to third bodies, excluding cases of its public availability through printed and electronic media, web-sites, videos, etc.  

ІІІ. MUTUAL OBLIGATIONS

3.1. The Management makes an agreement (a contract) with every Academy participant. The contract lays down the mutual obligations for the period of 15th June – 05th July, 2020.  

3.2. The Management provides the participants with:

· work places at temporary art workshops;

· raw materials (clay, chamotte mass, chamotte, engobes, fabric, polyethylene film, etc.);

· instruments (ébauchoirs, brushes, spray bulbs, knifes, etc.);

· equipment (potter wheels, tournettes, etc.);

· kilns and muffle furnaces;

· practical and theoretical lessons under the supervision of leading Ukrainian potters and art ceramists, art critics, ceramologists;

· access to powerful library, archive, material, and audiovisual resources of the Museum, including the acquaintance with expositions of the National Museum of the Ukrainian Pottery in Opishne, the Memorial Museum of Oleksandra Seliuchenko, a Potteress, the Memorial Museum of the Pottery Family of the Poshyvailos, the Memorial Museum of Leonid Smorzh, a Philosopher and an Opishne Ceramics Collector, the Museum of the Artistic Family of the Krychevskys;

· master classes of leading Ukrainian and foreign ceramic artists;

· interesting and rich pastime.

3.3. Board.

The participants can eat at their own expense at the following catering services of Opishne:

«MuseCAFEHORNiatko» [Vasyl Krychevsky St., 102; phone +38 (095) 3858055]

Café «999» [Panas Myrny St., 47; phone. +38 (066) 6575145]

Café «Chumatsky Shliakh» [Panas Myrny St., 80а; phone +38 (05353) 42036]

Café «Kumanets» [Soborna St., 5а; phone +38 (05353) 42790]

Café «Venera» [Independence St., 4; phone +38 (05353) 42462]

3.4. Accommodation.

The Management does not provide accommodation for the participants. They can find high quality, comfortable temporary accommodation in the private sector of Opishne. The Management can provide assistance, if such need arises.

3.5. Medical service.

Hospital [Nova St., 54; phone. +38 (05353) 42303, +38 (05353) 103 – ambulance (twenty-four hours a day)]

3.6. Transportation.

Transportation to Opishne and back is covered by the ACADEMY participants on their own account.

3.7. After completing the Academy, the participants receive study certificates. Hereinafter, if such need arises, the Management provides needed consultation in organizing their own production of ceramics for the graduates and involves them in the next pottery events in Opishne, including art exhibitions. 

3.8. The participants of the Academy take the responsibility:

· to obey moral rules and rules of civilized conduct determined by the Management at the territory of the Museum;

· to respect the museum exhibits and equipment, instruments, materials temporarily issued for academic and practical work.

[*] Apart from the inhabitants of Opishne and neighbouring villages who have possibilities to learn pottery thoughout the year, including the Vasyl Krychevsky State Specialized Art Boarding School The College of the Arts in Opishne, and to take part in International youth pottery festivals taking place yearly in the College of Arts in Opishne.

Замовити екскурсію