вкл. 30 березня 2016.

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному презентує виставку картин сучасних художників «ГлиноВІЧНІСТЬ у поезії пензля». Її експозицію формують близько 20 полотен, створених упродовж 1972–2012 років.

Твори живопису є цінним надбанням фондової колекції Музею-заповідника, у різні роки вони стали дарунками талановитих мистців, з-під чиїх пензлів залунала поезія ГлиноВІЧНОСТІ. Українські художники втілили на полотні пізнаний в Опішному дивосвіт гончарного ремесла. Багато з них віднайшли джерела художньої образності через власну керамотворчість. Тому портрети, пейзажі, натюрморти, абстрактні композиції тонко й зрозуміло говорять із глядачем про вічність Глини й Вічність, закарбовану в глині…

Серед авторів експонованих живописних творів – уродженці Полтавщини:

Микола Цись – мистець гобелена, художник-монументаліст, графік, член Національної спілки художників України;

Володимир Мазкун – живописець із власним філософським баченням, образною малярською манерою;

Микола Ситник (1939–2000) – живописець, аквареліст, кераміст, учень славетних опішненських гончарів – Трохима Демченка та Івана Білика, автор зооморфної пластики, малярських композицій з імпресіоністичною манерою виконання;

Олексій Ямбих – живописець-станковіст, монументаліст, член Національної спілки художників України.

Особливою авторською проникливістю вирізняються портрети живописця і графіка, члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України Валерія Мозока (1940–2008). Мистець віднайшов на палітрі своєї душі прийоми, які допомогли йому вповні передати неповторний талант і глибинні риси характеру опішненських майстрів – Івана та В’ячеслава Біликів. Водночас художник є автором портретної галереї Національного музею-заповідника українського гончарства, що увічнила постаті титанів гончарного ремесла Опішного –  подружжя Гаврила та Явдохи Пошивайлів, гончарки Насті Білик-Пошивайло, малювальниці Параски Біляк, гончарів Григорія Кирячка, Володимира Нікітченка, лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка та Премії імені Данила Щербаківського Василя Омеляненка та Михайла Китриша, лауреата Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького Миколи Пошивайла.

Гончарська тематика, втілена в живописі, зріднила художників Полтавщини й інших областей України. Зокрема, у виставковій експозиції представлено твори Сергія Білика (Одеса), Олександра Лаврика (Синів, Рівненщина), художника, члена Національної спілки художників України Ласло Гайду (Хуст, Закарпаття), а також художника-кераміста, монументаліста, концептуаліста, заслуженого майстра народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України Сергія Радька (Межиріч, Черкащина).

Колекцію картин Музею-заповідника поповнили твори молодих мистців, чиї долі перетнулися з Опішним у мистецьких та виставкових проектах. Нове творче покоління презентують картини Ігоря Хомутова (Харків), Тетяни Метель (Полтава) та художника-кераміста Зінаїди Близнюк (Полтава).

Виставка картин сучасних художників «ГлиноВІЧНІСТЬ у поезії пензля»

експонується в Центрі розвитку духовної культури

Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному

за адресою: вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 3, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна{jcomments on}