вкл. 11 вересня 2014.

Ось і завершилося інтернет-голосування з визначення переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій» ТРЕТЬОГО Національного КерамоГРАФІТІфесту («CeramicGraffitiFest»), що проходив 25-26 червня 2014 року! Третій рік поспіль цей графіті-фестиваль, ініційований Національним музеєм-заповідником українського гончарства, проходить у рамках Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ» з метою творчого спілкування мистців-графітистів України, створення високохудожніх графіті на тему гончарства. З кожним роком до КерамоГРАФІТІфесту долучається все більше молоді, утверджуючи у своїх роботах, що графіті (спрей-арт) – розмальовування міського ландшафту – дійсно перетворюється на особливу течію сучасного мистецтва.

Учасник ТРЕТЬОГО Національного КерамоГРАФІТІфесту, а відтепер і переможець у номінації «Приз глядацьких симпатій» Олександр Рева працює над конкурсним малюнком. Опішне, Полтавщина. 2014.Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Місцем для творення цьогорічних робіт учасників дводенного фестивалю, як і в попередні роки, став паркан, що оточує територію Музею мистецької родини Кричевських. Кожне графіті випромінює потужну творчу енергію і не залишає байдужими перехожих.

Одразу після оголошенням офіційних результатів конкурсу на веб-сайті Музею-заповідника розпочалося онлайн-визначення переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Кожен інтернет-гість через соціальні мережі міг ознайомитися із цьогорічною графіті-галереєю й віддати свій голос за ту роботу, яка заслуговує на окрему глядацьку відзнаку. Попри те, що онлайн-голосування відбувалося вперше, до визначення найкращого графіті долучилася чимала аудиторія вболівальників і поціновувачів мистецтва графіті. Загалом голосування зібрало 552 думки небайдужих до спрей-арту. Особливо активно підтримала учасників КерамоГРАФІТІфесту молодь.

Серед представлених графіті переможцем у номінації «Приз глядацьких симпатій» глядачі обрали роботу «Дарунок опішненських янголів» опішненця, другокурсника Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Олександра Реви. Роботу переможця оцінили 176 глядачів – 31,3% загальної глядацької активності. Решта голосів розподілилися між іншими шістьма учасниками. Зауважимо, що попередньо графіті автора, за рішенням професійного журі, отримало заохочувальну відзнаку.

На думку куратора ІІІ Національного КерамоГРАФІТІфесту Жанни Чечель, робота Олександра Реви «зачепила» глядачів своєю назвою й символікою: «Графіті відображає опішненську гончарську тематику. За задумом автора, це ніби оберіг для всіх земляків у теперішній складний час. Червоний колір символізує криваві події в Україні, а квітка у вигляді куманця – надію на її відродження».

Сам володар призу глядацьких симпатій приємно вражений рішенням глядачів: «Я не очікував, що буде така підтримка моєї роботи. Спочатку за неї голосувало небагато інтернет-користувачів, але потім рейтинг зріс. Підтримало багато друзів і навіть не знайомих мені людей. Дуже їм вдячний за це. Отримавши відзнаку, відтепер хочеться вдосконалюватися, не зупинятися на досягнутому. Наступного року хотів би взяти участь не лише у КерамоГРАФІТІфесті, а й в інших творчих проектах Музею гончарства – «охопити обома руками» ввесь мистецький простір Опішного».

Отож, щиро вітаємо переможця і з приємністю запрошуємо всіх бажаючих до участі в мистецьких подіях Опішного наступного року! Не проґавте можливість долучитися до творення мистецького сьогочасу!{jcomments on}

Робота «Дарунок опішненських янголів» переможцяТРЕТЬОГО Національного КерамоГРАФІТІфесту в номінації «Приз глядацьких симпатій» Олександра Реви. Опішне, Полтавщина. 2014.Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Роботи учасниківТРЕТЬОГО Національного КерамоГРАФІТІфесту,представлені на паркані, що оточує територію Музею мистецької родини Кричевських. Опішне, Полтавщина. 2014. Фото Тараса Пошивайла. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному

Редактор І категорії