. Опубліковано в Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРСТВА

9 червня 2014 року – перший день Гончарського Передздвижжя VI Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2014». Свою роботу розпочала Е-літня АКАДЕМІЯ ГОНЧАРства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів – літня школа гончарства, покликана дати учасникам основні навички роботи з глиною й уявлення про традиції українського гончарства.

Учасниками Академії стали:

•         Вікторія Аніщенко (Слобода, Київщина, Україна);

•         Олена Добровольська (Харків, Україна);

•         Володимир Косяк (Москва, Російська Федерація);

•         Олена Котляр (Ічня, Чернігівщина, Україна);

•         Оксана Масалкіна (Черкаси, Україна);

•         Олена Масєєвська (Саф’яни, Одещина, Україна);

•         Тетяна Матюшенко (Гадяч, Полтавщина, Україна);

•         Олена Мизенко (Суми, Україна);

•         Анна Панкова (Миколаїв, Україна);

•         Анна Хвостик (Київ, Україна);

•         Ірина Шабайкович (Львів, Україна).

Незмінний куратор Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства Оксана Яценко, виконувач обов’язків завідувача Національного архіву українського гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, а цьогорічний художній куратор – Сергій Радько, художник-кераміст, монументаліст, концептуаліст, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (Межиріч, Черкащина, Україна). Саме вони будуть опікуватися академістами в Опішному впродовж усього періоду навчання. Передаватимуть свої гончарські знання учасникам Академії досвідчені опішненські майстри: гончар, заслужений майстер народної творчості України, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького Микола Пошивайло; гончарки й малювальниці творчої майстерні Національного музею-заповідника Олена Мороховець, Валентина Лобойченко та Ірина Мирко.

Першого дня академісти ознайомилися з діяльністю Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному: оглянули керамологічні експозиції, відвідали Гончарську книгозбірню України, переглянули фільми про видатних опішненських гончарів. І відразу ж до роботи. Під час першого заняття учасники знайомилися з властивостями гончарної глини, інструментами для гончарювання, а дехто спробував працювати за гончарним кругом. Вони з нетерпінням очікують наступних зустрічей зі своїми викладачами, щоб почерпнути нові знання про гончарство.