Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 25 березня 2011.

Настя Білик-Пошивайло. Опішне, Полтавщина. Час зйомки та автор фото невідомі. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національний архів українського гончарства             

«…Були великі гончарі
Колись у ріднокраї.
Пишався ними наш народ.
Народ їх пам’ятає…»
.
Петро Перебийніс   

Ці рядки про відому гончарку, заслуженого майстра народної творчості України Настю Савівну Білик-Пошивайло. З дитячих років розпочала вона займатися творчою роботою. Керамічного мистецтва навчалася в Трохима Назаровича Демченка. У 1957 році підвищувала кваліфікацію в Керамічній майстерні при Академії Архітектури УРСР. Творчою спеціальністю і покликом душі майстрині стала дитяча іграшка. Крім цього, працювала над тематичними композиціями за мотивами творів М.Гоголя, І.Котляревського, П.Мирного, Т.Шевченка, В.Короленка. Вона була учасницею багатьох виставок як в Україні, так і за її межами (Болгарії, Угорщині, Канаді, Югославії, Російській Федерації).
    Усім, кому пощастило особисто знати Настю Савівну, помічали дивовижну річ: її роботи були схожі на саму авторку, такі ж веселі, дотепні, кмітливі, оптимістичні. Так і жила творячи добро й красу, даючи людям надію на краще.

    У Національному архіві українського гончарства зберігається фонд цієї талановитої майстрині. Він містить документи й матеріали персонального характеру, відомості про громадську й творчу діяльність.
Запрошуємо в Національний архів українського гончарства детальніше ознайомитися з ними.{jcomments on}

 

«…Були великі гончарі
Колись у ріднокраї.
Пишався ними наш народ.
Народ їх пам’ятає…»
.
Петро Перебийніс   

   

Яценко Оксана,
науковий співробітник
Національного архіву українського гончарства

Замовити екскурсію