Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 31 січня 2011.

   У культурному житті гончарної столиці України – Опішному, як і в Україні в цілому, важливу роль своєю діяльністю відіграв завод «Художній керамік», в якому працювало не одне покоління опішненців, дивуючи світ неперевершеними керамічними виробами, що експонувалися в 28 країнах світу.
   Упродовж 2009–2010 років працівники Національного архіву українського гончарства провели етнографічні експедиції, опитуючи колишніх працівників заводу «Художній керамік», з метою пошуку архівних матеріалів щодо цього підприємства. Було зібрано чимало особистих матеріалів опішненських гончарів та малювальниць: Володимира Нікітченка, Раїси Ширай, Михайла Острянина, Насті Білик-Пошивайло, Василя Омеляненка, Григорія Кирячка, Миколи Пошивайла, Володимира Нікітченка, Трохима Демченка, Петра Леженіна та інших. Серед них грамоти, похвальні листи, фотоілюстрації, збірки статей про службову діяльність, листування, особові справи та інше, що дало змогу створити персональні архівні фонди майстрів, з якими можна при потребі ознайомитися в нашій установі.

   Крім того, опішненські малювальниці Ширай Раіса, Городянин Ніна, Шиян Варвара, Кальна Лідія та інші на прохання співробітників Архіву подарували свої малюнки з орнаментами, якими користувалися під час творчої праці на заводі. Внаслідок кропіткої праці, створена унікальна колекція, яка буде неабияким джерелом минулих надбань для прийдешніх поколінь.{jcomments on}

Наталія Стеблівська,
завідувач Національного архіву
українського гончарства

Замовити екскурсію