Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 09 квітня 2010.

{jcomments on}

Одним з вагомих та надзвичайно цікавих матеріалів Національного архіву українського гончарства є фонд доктора мистецтвознавства, професора Юрія Лащука. Цей фонд містить інформацію про наукову та педагогічну діяльність Юрія Пилиповича, його матеріали регіональних польових обстежень 24-х областей України, листування з окремими особами, зокрема Петром Ганжою, Володимиром Даниленком, Євгенією Спаською, Віталієм Ханком, листування з вченими різних країн Європи та Азії, матеріали зарубіжних музеїв та архівів, неопубліковані рукописи. Фонд упорядкований в папки, яких нараховується більше двохсот.
Матеріали регіональних польових обстежень містять ілюстрації, що супроводжуються докладним описом, зробленим дослідником. Ця інформація дає можливість визначити регіон, де виготовлено той чи інший виріб, та сформувати уявлення про гончарство певної території. Також у фонді мистецтвознавця зберігається колекція фотоальбомів з його фотоматеріалами, які було зібрано ним під час польових експедицій.
До фондів нашого Архіву Юрієм Лащуком було передано також безцінну збірку негативів.

Національний архів українського гончарства Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному є найбільшою в Україні скарбницею документальних матеріалів про українське та світове гончарство. Він постійно поповнюється за рахунок нових надходжень. Матеріали, що в ньому зберігаються, постійно використовуються науковцями різних установ під час написання наукових досліджень.

31. 03.2010

Наталя Стеблівська,

завідувач Національного архіву українського гончарства
 

 

 

Замовити екскурсію