вкл. 10 грудня 2013.

Третє літо поспіль Національний музей-заповідник українського гончарства проводить Фестиваль-ярмарок в Опішному «Гончарний Всесвіт в Україні», де збирає гостей не лише з України, а й з інших куточків світу. До участі в ярмарку було запрошено художників-керамістів, майстрів-гончарів, майстрів лозоплетіння, майстрів різьбярів та майстрів вишивки і ткацтва з різних регіонів України.

Постійними учасниками ярмарку є народний майстер вишивки Глафія Клевець із Кам’янця-Подільського, що в Хмельниччині, та народний умілець із Полтавщини Олександр Олешко. Талановиті майстри своєї справи завжди роблять цінні подарунки для фондових колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства. Так і цього року фонди поповнилися унікальними рушниками, які майстриня вишила разом із своєю сестрою Ганною. Олександр Олешко у свою чергу подарував панно, вирізьблене по дереву, на яких майстер зобразив славетних опішненських гончарів Миколу Гавриловича Пошивайла й Гаврила Ничипоровича Пошивайла, та таріль із постаттю відомої малювальниці Явдохи Пошивайло.
   Національний музей-заповідник українського гончарства щиро вдячний народним умільцям за чудове поповнення до фондових колекцій.

Оксана Канівець,
зберігач відділу фондів