Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Друк

Автор: Museum. Опубліковано в Виставки 2019

25 січня 2019 року, у Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства відбувся вернісаж виставки «Кераміка щирих емоцій» художника-кераміста, члена Національної спілки художників України Інни Гуржій (Полтава).

Мисткиня народилася в Миргороді 16 вересня 1978 року. Першою сходинкою до здобуття професійної освіти стало навчання в Миргородському керамічному технікумі імені Миколи Гоголя за спеціальністю «Декоративно-прикладне мистецтво». Визначившись із напрямком своєї творчості, Інна Гуржій вступила на Архітектурний факультет Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Там відбулося формування художніх зацікавлень, прийшов досвід наставництва: закінчивши аспірантуру вишу, мисткиня залишилася працювати викладачем на Кафедрі образотворчого мистецтва, де було створено необхідну освітню й матеріальну базу для професійного становлення молодих керамістів. Нині – старший викладач Кафедри образотворчого та декоративного мистецтва Луганського національного університету імені Тараса Шевченка.

Інна Гуржій увійшла до кола мистців-однодумців, що досить виразно й сміливо заявили про означення в сучасному українському мистецтві полтавської школи художньої кераміки. На обласних і всеукраїнських виставках, форумах та симпозіумах у Києві, Миколаєві, Харкові, Слов’янську почали з’являтися нові імена полтавців, у творах яких відчувалася харизматична інакшість, оригінальність, новизна творчого мислення.
Шлях мистецького утвердження привів Інну Гуржій до Опішного 2010 року: тут вона стала учасницею ІІ Національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!». А вже 2012 року керамістка потужно представила свою творчість на ІІІ ІНТЕРСимпозіумі кераміки в Опішному «2012: 12х12» й сягнула високих нагород, здобувши Другу премію за твір «Відродження», а також Другу премію за іменне панно «Весна в наших вікнах». Цього ж року її твір «Хусточка» було відзначено в номінації «Краще панно» під час IV Національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!». Наступного, 2013 року, нагороджена Другою премією за твір «Нам потрібне сонце, щоб рухатись вперед» під час V Національної виставки-конкурсу художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!». Надалі Інна Гуржій стала однією з постійних учасників мистецьких подій Національного музею-заповідника українського гончарства, серед яких: V ІНТЕРСимпозіум кераміки в Опішному «2014: 14х14», Національна виставка художньої кераміки «ПАРАdocx. 1.0-NMC-UA: 2015», Національний симпозіум монументальної кераміки «ФІЛОСОФІЯ БУТТЯ» (2017).

В Опішному керамістка не лише з натхненністю творить, а й залюбки навчає: кілька років поспіль проводить майстер-класи учасникам Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для харизматиків, романтиків, диваків і діячів, щоразу дивуючи майстерністю, щирою приязністю й бажанням поділитися знаним…
Нині ювілейна виставка Інни Гуржій виділила творчий набуток мисткині на тлі мистецької сучасності. Експозицію склали декоративна скульптура, тарелі та панно – загалом 23 твори: з колекції Національного музею гончарства (10 експонатів) та з приватної збірки автора (13 експонатів). Виставковий простір відкриває стильову панораму вподобань керамістки, демонструючи досконале володіння гончарним кругом і ліпленням, багатство опанованих технік декорування й яскраву оригінальність творчого мислення. Її авторська манера сповнена витонченості й жіночної чуттєвості до зображеного. Проте ніжно-лірична Інна Гуржій водночас і художньо-впевнена, рішуче-експериментальна в шуканнях власних виражальних засобів. Наповнена справжніми емоціями, кераміка мисткині спілкується з глядачем щирістю побаченого, відчутого й оповіданого в глині…

Вернісаж зібрав в Опішному найближчих – рідних, друзів, колег та наставників керамістки. Твори Інни Гуржій, її м’яке внутрішнє світло та щира відкритість життю наповнили коло мистецької зустрічі особливим теплом…

Жанна Невкрита,
інформаційна служба
Національного музею-заповідника українського гончарства
Фото Тараса Пошивайла

Замовити екскурсію