Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 05 лютого 2019.

Запрошуємо взяти участь
у Художньому експрес-пленері «Генетична лінія РОДУ»,
присвяченому 20-й річниці заснування
Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів,
який відбудеться 18-20 вересня 2019 року.
Це мистецька акція в галузі української культури і мистецтва,
спрямована на пошанування життєтворчості
опішненського гончарського подружжя
гончаря й гончарки-малювальниці –
Гаврила і Явдохи Пошивайлів
та їхнього сина Миколи Пошивайла.


До участі в Пленері запрошуються
викладачі й студенти мистецьких навчальних закладів України,
живописці, графіки.
Пленер є відкритим для всіх мистців за наявності базової художньої освіти.


За довідками просимо звертатися до куратора Пленеру,
завідувача Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів Наталі Гринь:
тел. моб.: +38 (099) 0737927; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Художній експрес-пленер «Генетична лінія роду» (далі в тексті – Пленер) – мистецька акція в галузі української культури і мистецтва, спрямована на пошанування життєтворчості опішненського гончарського подружжя гончаря й гончарки-малювальниці – Гаврила і Явдохи Пошивайлів та їхнього сина Миколи Пошивайла.

1.2. Пленер присвячений 20-й річниці заснування Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів.

1.3. Організатори Пленеру: Міністерство культури України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному, Національна академія наук України, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, ГО «Конгрес українських керамологів», Український фонд культури, Президентський фонд Леоніда Кучми «Україна», Полтавський національний технічний університет імені Юрія Кондратюка, Луганський національний університет імені Тараса Шевченка в Полтаві.

1.4. Завдання Пленеру – творче спілкування мистців, долучення до гончарної спадщини українців, пізнання векторів творчості родини Пошивайлів, формування колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

1.5. Місце проведення Пленеру: Меморіальний музей-садиба горнарської родини Пошивайлів [вул. Явдохи та Гаврила Пошивайлів, 63, Опішне, Полтавщина, 38164, Україна; тел. (05353) 42415, 42416, 42417; факс (05353) 42416; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; www.opishne-museum.gov.ua].

1.6. Час проведення Пленеру: 18-20 вересня 2019 року.

2. УМОВИ УЧАСТІ

2.1. До участі в Пленері запрошуються викладачі й студенти мистецьких навчальних закладів України, живописці, графіки.

2.2. Пленер є відкритим для всіх мистців незалежно від віку, за наявності базової художньої освіти.

2.3. Бажаючі взяти участь у Пленері подають дирекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному (далі в тексті – Дирекція) заявку за поданою в додатку схемою до 01.09.2019 року. Заявки також приймаються в електронному вигляді.

2.4. Учасник Пленеру має надати Дирекції письмову згоду на обробку його персональних даних, у тому числі творів, їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах та у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.

2.5. Заявки та інші матеріали, надіслані після 01.09.2019 року, не розглядаються й не повертаються.

3. ВИМОГИ ДО ТВОРІВ

3.1. Усі твори, незалежно від матеріалу, техніки й способів виконання, мають розкривати тему життя й творчості опішненського гончарського подружжя гончаря й гончарки-малювальниці – Гаврила і Явдохи Пошивайлів та їхнього сина Миколи Пошивайла.

4. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ПЛЕНЕРУ. НАГОРОДИ

4.1. За підсумками Пленеру влаштовується підсумкова художня виставка.

4.2. Усі твори оцінює Журі Пленеру. До його складу входять провідні українські художники, мистецтвознавці, музеологи, керамологи. Персональний склад Журі формується й затверджується Дирекцією.

4.3. Засідання Журі є закритим. Рішення приймається відкритим голосуванням. Рішення є остаточним і не підлягає перегляду. Підсумки Пленеру оголошуються на церемонії нагородження переможців 20.09.2019 року.

День роботи Журі – 20 вересня 2019 року.
Церемонія офіційного оголошення й нагородження
переможців Пленеру –
20 вересня 2019 року.

НАГОРОДИ:
Перша премія
Друга премія
Третя премія

Увага:
Грошова частина нагороди вручається мистцям особисто
на церемонії урочистого оголошення й нагородження переможців!
Виплата її після завершення церемонії неможлива,
що пов’язано з окремою умовою партнерів Пленеру!

5. ВЗАЄМНІ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ

5.1. Дирекція Пленеру укладає з кожним Учасником контракт, в якому передбачаються взаємні зобов’язання.

5.2. Дирекція забезпечує Учасників:

• безкоштовним проїздом (в обидва боки);
• дворазовим харчуванням;
• безкоштовним житлом у приватному секторі;
• фарбами (згідно з поданими заявками).

5.3. Для виконання конкурсних робіт Учасник може використовувати власні інструменти й допоміжні пристрої, застосовувати в роботі будь-які художні техніки.

5.4. Учасники Пленеру зобов’язуються передати твори Національному музею-заповіднику українського гончарства в Опішному, подавши до них власну концепцію.

5.5. Дирекція забезпечує Учасників безкоштовним доступом до потужних бібліотечних, речових, архівних і аудіовізуальних ресурсів, а саме:

• фондових колекцій Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, Меморіального музею-садиби гончарки Олександри Селюченко, Меморіального музею-садиби гончарської родини Пошивайлів, Меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа;
• книжкових і періодичних фондів Гончарської книгозбірні України, Керамологічної бібліотеки України;
• рукописних та аудіовізуальних матеріалів Національного архіву українського гончарства.

5.6. Учасники можуть прибути до Опішного за кілька днів до Пленеру для ознайомлення з умовами творчої роботи, виконання проб, підготовки основи для майбутньої роботи, відпочинку.

ЗРАЗОК ЗАЯВКИ
на участь у ХУДОЖНЬОМУ ЕКСПРЕС-ПЛЕНЕРІ
«Генетична лінія РОДУ»


Прізвище, ім’я, по батькові:
Дата народження (число, місяць, рік):
Місце народження:
Стать:
Національність:
Освіта (назва навчального закладу, факультету, відділу; рік закінчення, фах):
Головні напрямки творчих зацікавлень:
Місця експонування творів (місто, музей, галерея, колекція):
Участь у виставках, конкурсах, фестивалях тощо (місце, рік, винагороди):
Місце роботи:
Службова адреса, телефон, факс, @:
Домашня адреса, телефон, факс, @:
Особистий підпис:
Дата: «_____» _______________________ 2019

* До заявки необхідно додати більш детальну характеристику своєї творчості (оригінали або копії публікацій у пресі, відеофільми, друковану інформацію про твори, участь у виставках, симпозіумах, отримані нагороди тощо). Усі надіслані матеріали, у тому числі фото, не повертаються, а передаються на постійне зберігання в Національний архів українського гончарства. Необхідно також зазначити, яка інформація з надісланих Вами матеріалів не підлягає публічному розголошенню й опублікуванню в пресі, каталозі тощо

***

Даю згоду на обробку моїх персональних даних, у тому числі фото творів, та їх використання в друкованих і електронних виданнях, на веб-сайтах і у відеосюжетах Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному та Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України.
Підпис______________________

Замовити екскурсію