Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

вкл. 16 квітня 2019.

Коли життя просить «свіжого ковтка повітря», варто спробувати себе в іншому – в тому, до чого кличе серце. Початком цілком може стати глина.

До 4 травня 2019 року в Опішному триває набір до літньої школи гончарства – Міжнародної Е-літньої АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства для романтиків, харизматиків, диваків і діячів. Це унікальна нагода для всіх бажаючих, незалежно від віку, статі, фахової освіти та громадянства, досконало опанувати основи гончарної справи.

Тритижнева «сесія», що триватиме з 10 до 30 червня на базі Національного музею-заповідника українського гончарства, пропонує насичену програму навчання. Щодня на учасників школи чекають творчі заняття з наставниками й теоретичні лекції фахівців, майстер-класи та мистецькі зустрічі з відомими українськими художниками-керамістами. Також «академісти» зможуть долучитися до низки заходів, що відбудуться впродовж червня в рамках Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ–2019». Умови участі та заявку учасника організатори пропонують на сайті Музею гончарства: http://opishne-museum.gov.ua/shift2019/akademia2019.html.

Літня школа гончарства дарує учасникам яскраві враження й цілий «арсенал» нових знань та умінь. За спостереженнями, більшість її випускників так чи інакше пов’язали своє життя з гончарством – відкрили курси, гуртки, облаштували майстерні, почали власний творчий шлях. Деякі поєднали гончарство із повсякденними заняттями, інші навіть зважилися повністю присвятити себе цій справі й нині беруть участь у виставках та мистецьких проектах.

Навчання в Е-літній АКАДЕМІЇ ГОНЧАРства – це не лише фантастичне середовище емоцій, спілкування, досвіду й душевного релаксу – це нова сторінка життя. Може, написати її глиною?..

 

Жанна Невкрита,
інформаційна служба
Національного музею-заповідника українського гончарства
Фото Тараса Пошивайла
Замовити екскурсію