Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 28 червня 2019.

28 червня 2019 року в Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства відбулася церемонія офіційного відкриття виставки «Вершки БІЄНАЛЕ» Українського бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського – 2017.

БІЄНАЛЕ було започатковано два роки тому з нагоди 100-річчя заснування Української Академії Мистецтв та на пошанування одного з її засновників і першого ректора, найхаризматичнішої постаті українського мистецтва першої половини ХХ століття – Василя Григоровича Кричевського (1873–1952). Мистець здійснив визначальний вплив на розвиток гончарного промислу в Опішному, підтримував, популяризував і колекціонував творчість місцевих гончарів, утверджував містечко як один із найвидатніших центрів народної художньої культури українців.

Українське БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського – 2017 року презентувало як відомі, так і нові імена мистців кераміки. Це безпрецедентна подія у світовому мистецтві, яка розширила сучасні уявлення про художні властивості глини, демонструючи модерні творчі ідеї, віртуозне освоєння нових технологій.

На виставці «Вершки БІЄНАЛЕ» Українського БІЄНАЛЕ художньої кераміки імені Василя Кричевського – 2017 експонуються 43 кращі твори конкурсу, серед яких – переможні. Так відзнаки отримали Анатолій Шкурпела (Опішне, Полтавщина) за свічник «Відродження» (бронзова нагорода), Ірина Марко (Львів) за композицію «Півонії» (срібна нагорода); золоту нагороду здобула композиція без назви художника-кераміста Олександра Мірошниченка (Кочеток, Харківщина). Володарем Гран-прі стала Ольга Безпалків (Львів) за композицію «Хитка рівновага». Про ідею переможного твору автор зауважила: «Ця робота є своєрідним пам’ятником для переживань нашого сьогодення».

Нині глядач має можливість зануритися в дивовижну ретро-атмосферу БІЄНАЛЕ – 2017, аби вже через кілька місяців відчути себе модерново серед нових творів кераміки БІЄНАЛЕ – 2019. Не втратьте можливість побачити минуле, щоб на повну насолодитися майбутнім!

Експозиція виставки кращих творів сучасного керамомистецтва «Вершки БІЄНАЛЕ» Українського бієнале художньої кераміки імені Василя Кричевського – 2017 триватиме до кінця серпня 2019 року. Завітайте!

{gallery}news/2019/06/28/3{/gallery}

Ірина Дядечко,