Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Повідомлення
  • Simple Image Gallery Notice: Joomla's /cache folder is not writable. Please correct this folder's permissions, clear your site's cache and retry.

вкл. 20 листопада 2019.

{gallery}/exhibitions/2019/20.11{/gallery}

Найбільш маштабний мандруючий виставковий проект 2018–2019 років «Майдан: простір творчості», який сколихнув серця мільйонів українців Києва, Одеси, Мелітополя, Хмельницького, Львова, Дніпра, Конотопа, прибув до Опішного – Гончарної столиці України!

19 листопада 2019 року в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства відбувся урочистий вернісаж.

Проект «Майдан: простір творчості» створено за ініціативи професора, члена-кореспондента Національної академії мистецтв України, народного художника України, заслуженого діяча мистецтв України Віталія Шості. Це 74 дипломні й курсові роботи студентів-дизайнерів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, створення яких припало на революційний час. «Я зібрав студентів і запропонував пройти тему Майдану через творчість, – розповів професор. – Ми одразу порозумілися й зважили на певні ризики. Сумніви були в одному: що нас так багато, проектів багато (у кожного свій проект), а говорити треба про одне й те саме: про одну локацію, одне явище, одну подію. Та виявилося, що можна! Бо це якраз і доводило, що талант – це своя точка зору на те явище, яке доступне всім людям. І ці студенти зробили справжні дизайнерські роботи. Кожен показав свою історію, відтворив увесь пережитий етап Майдану, але з власної позиції. Це робилися не пропагандистські твори, а відтворювалося історичне явище, яке тоді було».

Реалізувати цей виставковий проект допоміг Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності. На вернісажі в Опішному його представляла заступник генерального директора Антоніна Піпко. Вона зазначила: «Я гадаю, що кожен з нас пройшов Майдан. Як не на головній площі України в Києві, так кожен, прикипівши до екрана телевізора, спостерігав за тими трагічними, політичними подіями. Кожен плакав за тими героями, які полягли за нас. Кожен зрадів, збадьорився, дізнавшись, що Майдан переміг. Власне, під час цих подій і народилася ідея створення Музею Гідності. Як наш Музей зародився в той буремний час, так і в професора Віталія Шості виникла ідея, як можна використати історичний момент для студентства, для тої молоді, яка тільки входить у ритм життя України. І в результаті постали такі роботи. Вони були в рамках академії, а хотілося, щоб їх побачило ширше коло глядачів. Тому виникла ідея мандруючої виставки. Уперше вона демонструвалася в столиці. Ця виставка переїздить з міста в місто для того, щоб знову вселити в душі людей віру в перемогу».

На виставці представлено плакати зі щитами з Майдану, касками та шинами; серію абеток зі шрифтами, які застосовували учасники Революції; роботи, присвячені російській пропаганді; календарі. «На кожному проекті, – додав Віталій Шостя, – є прототип: одне або кілька слів. Цих слів вистачає, щоб вивчити, проаналізувати їхню конструкцію, збудувати цілу абетку».
Гармонійно доповнили експозицію студентських плакатів роботи з колекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, які розкривають тему революційних подій в Україні. Це роботи українських художників-керамістів.

На урочистому відкритті виставки генеральний директор Музею гончарства в Опішному Олесь Пошивайло зауважив: «Ми часто сприймаємо Майдан суто за зовнішніми ознаками – барикади, палаючі шини, страхіття й страждання. Мені здається, що суть Майдану – це пройти оте чистилище, зрозуміти й духовно вивершитися. Сьогодні ми говоримо не лише про Майдан, а говоримо про спроможність молодих людей, які живуть в Україні правдиво осмислити це унікальне історичне явище. Представлені на виставці твори студентів Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури промовляють про те, що саме молодь найкраще засвоїла уроки Майдану».

Виставка в Опішному «Майдан: простір творчості» триватиме до 22 грудня 2019 року. Маєте унікальний шанс не просто переглянути роботи, а відчути силу й енергію революційних подій!

Світлана Пругло,
інформаційна служба НМЗУГ
Замовити екскурсію