вкл. 25 квітня 2013.

Саме в містечку Опішному, що в Полтавщині – одному з наймогутніших центрів культурної самобутності українців – з 29 червня по 01 липня 2012 року вчетверте відбувся Міжнародний мистецький ярмарок «Гончарний Всесвіт в Україні-2012».
    Участь у Ярмарку взяли 108 мистців із різних регіонів України та Російської Федерації (Суджа). Окрім глиняних виробів, на Ярмарку було представлено твори інших видів народного мистецтва, зокрема вишивку, лозоплетіння, різьблення, ткацтво, соломоплетіння тощо.{jcomments on}
   Цікаво спілкувалися з відвідувачами й продавали свої глиняні вироби майстри гончарської справи Опішного: Микола та Юрко Пошивайли, Віра Важнича, Дмитро та Любов Громові, Віктор і Валерій Комаревцеви, Микола та Наталя Варвинські, Ірина Чабан, Мар’яна Грисенко, Ніна Дубинка, Галина Міщенко, Людмила Омельяненко.
   Гончарі Сергій Івашків (Червоноград, Львівщина) та Володимир Довган (Хотів, Київщина) представили димлену кераміку. Опішненський посуд, зокрема глечики, горщики, супники, макітри, миски, продавали Катерина Задорожна, Віра Сліпенко, Алла Коритченко – працівники ПП «Гончарний круг» (директор – Михайло Задорожний). Демонстрували вишукану кераміку майстри Навчально-виробничої гончарної майстерні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» Любов Денисенко, Надія Мальована, Валентина Різниченко, Світлана Мотрій, Оксана Северин (директор – Людмила Овчаренко). Також на Ярмарку торгували керамікою гончарі з Михайлівки (Дніпропетровщина); Миргорода, Орданівки, Решетилівки, Полтави (Полтавщина); Валок (Харківщина); Пирогово, Борисполя (Київщина). Майстри Юрій Калітієвський (Михайлівка, Дніпропетровщина), Олексій Громовий (Орданівка, Полтавщина), Сергій Спасьонов (Решетилівка, Полтавщина), Володимир Кисіль (Бориспіль, Київщина) ділилися секретами гончарного ремесла з відвідувачами Ярмарку. Гончарні ряди доповнювали ятки з вишивкою. А яке різнобарв’я панувало в них. Серед розмаїтого краму – рушники, скатерки, серветки, чоловічі, жіночі й дитячі сорочки тощо. Вишивку представляли майстри Полтави, Решетилівки, Опішного (Полтавщина); Києва; Павлограда, Тернівки (Дніпропетровщина); Харкова; Кам’янця-Подільського; Івано-Франківська, Коломиї, Брустурів, Космача (Івано-Франківщина).Увагу відвідувачів приваблювали вироби з дерева: ложки, кухонні дощечки, цукорниці, хлібниці, декоративні тарелі, качалки, сувеніри. Різьбярство на Ярмарку представляли майстри Умані (Черкащина); Києва; Сум; Дніпропетровська; Івано-Франківська, Шешор, Космача, Брустурів (Івано-Франківщина); Світловодська (Кіровоградщина); Миргорода (Полтавщина).Народний умілець Микола Коєка з Котельви (Полтавщина) продавав дерев’яні гончарні ножики, стеки, качалки, ложки, кухонні дощечки власного виготовлення. Мистці Решетилівки (Полтавщина) пропонували покупцям гобелени.Народні умільці Полтавщини пропонували вироби з соломки (Опішне), лози (Карлівка), рогози (Чорнухи).Свої твори також продавали майстри декоративного малювання з Нетішина (Хмельниччина); Полтави, Решетилівки (Полтавщина).Ляльки-мотанки представили відвідувачам майстрині з Полтави, Опішного, Сухого (Полтавщина); Слов’янська; Клавдієвого-Тарасового (Київщина).Також приваблювали вироби зі шкіри майстрів із Полтави; Пістиня (Івано-Франківщина).Уперше в Ярмарку брали участь майстри зі Львова, які продавали вироби зі скла.Чимало відвідувачів, убравшись у вишиванки, побували на Ярмарку! Це представники з різних регіонів України, Російської Федерації, Німеччини, США, Білорусі, Молдови.
   А Ви ще не були в Опішному?
   Завітайте, не пошкодуєте!