вкл. 02 жовтня 2013.

Упродовж 14–18 серпня 2013 року відбувся V Міжнародний фестиваль гончарів у Скопині (Російська Федерація). Понад 250 представників із різних гончарних регіонів Російської Федерації, Швеції, Данії, Румунії, Республіки Білорусь, Молдови, Латвії, Австрії, Республіки Польщі стали учасниками цього дійства. Україну представляли співробітники Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному й художник-кераміст, заслужений майстер народної творчості України Сергій Радько (Межиріч, Черкащина).

{jcomments on}У Музеї гончарства (Скопин) було проведено презентацію Музею-заповідника й всесвітньо відомого гончарного осередку містечка Опішне. Учасники й гості заходу мали нагоду познайомитися з діяльністю закладу, а також дізнатися про унікальну науково-мистецьку акцію національного масштабу, спрямовану на пізнання традицій і досягнень гончарної культури, розвиток сучасного гончарства, популяризацію мистецтва кераміки в Україні, – VТиждень Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2013».

Особливо зацікавили відвідувачів виставка книг видавництва «Українське Народознавство» Музею-заповідника; фотовиставка «Вибране Національних фотоконкурсів «Гончарні ВІЗІЇ країни», експозицію якої становили кращі фотороботи І, ІІ, ІІІ Національних фотоконкурсів «Гончарні ВІЗІЇ країни» (2010–2012) і Міжнародного фотопленеру  «ТАЇНА праВІЧНОГО» (2012).

Також були представлені каталоги І, ІІ, ІІІ Національних виставок-конкурсів художньої кераміки «КерамПІК у Опішному!» й І, ІІ Національних фотоконкурсів «Гончарні ВІЗІЇ країни».

На Міжнародній виставці «Гончарство» мистецтво України презентували вироби сучасних опішнянських гончарів Олени  Мороховець, Ірини Мирко, Валентини Лобойченко,  заслуженого майстра народної творчості України Сергія Радька, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка Василя Омеляненка, заслуженого майстра народної творчості України Миколи Пошивайла.

Під час фестивалю відбулося урочисте відкриття пам’ятника Скопинському Гончарству.

Художники-керамісти Музею-заповідника взяли участь у конкурсних програмах фестивалю: на кращого гончаря, на кращу творчу  роботу, на кращу технологію декоративного випалювання. У номінації «Лучшая творческая работа» Дипломами були нагороджені малювальниця Ірина Мирко, майстер-гончар Валентина Лобойченко.

Сповнені незабутніх вражень співробітники Музею-заповідника повернулися на батьківщину.