вкл. 14 жовтня 2013.

29 червня 2013 року в Гончарній столиці України в рамках V Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2013» відбувся Третій Національний фестиваль-конкурс гончарського бодіпейнтінгу «BodyCeramicFestUkraine» (BCFU-2013).

Упродовж п’яти годин художники створювали свої роботи, відображаючи красу української художньої кераміки на мапі людського тіла.

Цього року участь у конкурсі взяли одинадцять пар «художник−модель».

Створені роботи оцінювало компетентне Журі Національного фестивалю-конкурсу гончарського бодіпейнтінгу «BodyCeramicFestUkraine» («BСFU-2013») під час конкурсного дефіле моделей у рамках Національного фестивалю гончарства. До складу Журі ввійшли:

−     Боднарчук Василь – художник-кераміст, доцент Кафедри художньої кераміки Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України, заслужений художник України(Львів, Україна);

−              Липа Ганна-Оксана– художник-кераміст (Львів, Україна);

−              Лінде-Кричевський Василь – скульптор, художник-кераміст, онук видатного українського архітектора й маляра, академіка Василя Григоровича Кричевського (Бунвіль, США);

−              Малолєтков Валерій ­–професор Кафедри художньої кераміки Московської державної художньо-промислової академії імені Сергія Строганова, народний художник Росії, дійсний член Російської академії мистецтв, доктор мистецтвознавства, професор (Москва, Російська Федерація);

−              Пошивайло Олесь –директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства Національної академії наук України, заступник голови Наглядової ради Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України (Опішне, Україна);

−              Радько Сергій – художник кераміст, ідеолог ІІІ Національного стилю в Україні, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслужений майстер народної творчості України (Межиріч, Україна).

Журі оцінювало роботи за кількома критеріями:

-         відповідність поставленій темі;

-         створення цілісного образу;

-         вишуканість кольорових рішень;

-         складність малюнка;

-         оригінальність;

-         рівень презентації образу Учасником (моделлю).

У процесі обговорення Журі майже одноголосно прийняло рішення нагородити:

Гран-прі пару Макарова Анна (художник) − Окініна Ліна (модель) за роботу «Невичерпна Чаша».

Першою премієюпару Войтенко Богдана (художник) − Дерев’янко Юлія (модель) за роботу «Дерево Мальовки».

Другою премієюпару Литвиненко Катерина (художник) − Рябоконь Наталія (модель) за роботу «У світі мальованої миски».

Третьою премієюпари Падун Леся (художник) − Роздайбіда Юлія (модель) за роботу «Квітка Роксолани» і Мирко Марина (художник) − Дудник Олександр (модель) за роботу «Опішнянський лев».

Заохочувальними преміями:

за образність− пару Біблієнко Олександра (художник) − Литвиненко Марія (модель) за роботу «Мандрівниця часу – богиня гончарства».

за самобутність− пару Костенко Інна (художник) – Костенко Аліна (модель) за роботу «Нове обличчя незмінних традицій».

за оригінальне розкриття теми− пару Бабенко Людмила (художник) – Дубець Марина (модель) за роботу «Берегиня».

за знання регіональних традицій− пару Городнича Юлія (художник) Хмелик Наталія (модель) за роботу «Опішнянська красуня».

Оксана Ликова,

куратор фестивалю-конкурсу