вкл. 15 січня 2014.

Меморіальний музей-садиба філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа

Кераміка оточувала Леоніда Сморжа впродовж усього життя. Він народився в селі Орданівка Диканського району, що неподалік Опішного. Згодом родина перебралася до гончарського містечка, а з 1934 року постійно проживала в сусідньому селі Міські Млини. Тож зростав майбутній колекціонер серед палахкотіючих горнів місцевих гончарів.

Зарядившись енергією гончарства з юних літ, Леонід Сморж пройшов по життєвому шляху пліч-о-пліч з керамікою. Повертаючись з Опішного додому, він обов’язково  привозив із собою декілька виробів місцевих майстрів. Частину дарував друзям, решта ж почала потроху складати його колекцію. Поступово Леонід Сморж став одержимий колекціонуванням опішненської кераміки.

Більше...