вкл. 08 травня 2014.

16 квітня 2014 року в Мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства відкрилася виставка «Поступ», яка презентує творчий доробок випускників Державної спеціалізованої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського. Виставкові роботи демонструють творчий ріст нинішніх випускників від часу, коли вони почали оволодівати навиками й технікою роботи з глиною, й, власне, до завершення навчання в мистецькому закладі, коли вже сформовано майстерність та власний творчий почерк.

На виставці експонуються кращі роботи випускників, виконані в різних стилях. Тут можна побачити і традиційну опішненську пишно декоровану кераміку, і несподіваний новотворчий стиль. Зразками для творчості слугували роботи уславлених опішненських гончарів Михайла Китриша та Василя Омеляненка.

Під час урочистого відкриття виставки випускників вітали почесні гості: перший учитель гончарства, майстер Навчально-виробничої гончарної майстерні Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішному» Світлана Мотрій, учитель гончарства, заступник директора Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішному» Наталя Матвійчук, гончар, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Івана Нечуя-Левицького Микола Пошивайло, гончар, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Премії імені Данила Щербаківського, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Василь Омеляненко,гончар,заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат Премії імені Данила Щербаківського,  лауреат Національної премії України імені Тараса ШевченкаМихайло Китриш, майстер вишивки, заслужений майстер народної творчості України ГригорійГринь, художник-кераміст, член Національної спілки художників України, член Національної спілки художників Молдови Світлана Пасічна, директор Інституту керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, доктор історичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Олесь Пошивайло,заступник з культурно-освітньої роботи генерального директора Національного музею-заповідника українського гончарства в ОпішномуТетяна Литвиненко, виконуючий обов’язки голови Зіньківської райдержадміністрації Вадим Марченко, заступник начальника Управління культури Полтавської облдержадміністрації Валентина Вождаєнко,виконуюча обов’язки директора позашкільного навчального закладу Полтавської обласної ради «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Лідія Коваленко, голова Профспілкового комітету Солохівського промислу ГПУ «Полтавагазвидобування» Володимир Мацко.

Звертаючись до випускників, директор Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішному»імені Василя Кричевського, кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України Людмила Овчаренко зазначила: «Навіть, якщо станеться так, що ви не будете продовжувати справу наших славних гончарів, то ви вже увічнили свої імена у цих роботах, у віршах, у фото, у відеозйомках, які залишаться після вас. Віримо в те, що ця виставка для вас не просто підйом, а та сходинка у «поступі», який відбувається у вашому житті. Кожен ваш крок це рух вперед, якому ви завдячуєте своїм наставникам, які завжди йшли поряд з вами…»

Маємо надію, що юні мистці продовжать святу справу гончаротворення, передану старшим поколінням гончарів, щоб прославити велич України в усьому світі.

Запрошуємо відвідати виставку талановитої молоді Опішного!{jcomments on}