вкл. 20 серпня 2012.

Архітектор Андрій Голуб у своєму портфоліо виставив проект будинку гончара, який за задумом має бути споруджений в селищі Опішня на Полтавщині. Зі слів автора, проект увібрав в себе риси народної архітектури, архітектури Трипілля, неомодерну, органічної архітектури.

«Основною ідеєю будинка було використання природних, екологічних матеріалів в сучасному новому форматі, які віддзеркалювали б глобалізацію сучасного світового архітектурного процесу, водночас гармонічно поєднуючись з навколишньою ситуацією. Тому дах об'єкта виконано із соломи, котра є найекологічнішим покрівельним матеріалом і не потребує жодних додаткових заходів (гідроізоляції, пароізоляції). Широко використовується і глинобит у стіновій системі, що також, безумовно, є екологічно безпечним і економічно вигідним матеріалом» — наголошує автор.

Проект передбачає житло для родини гончара та його учнів, виробничу зону для творення гончарних виробів зі складом, бібліотеку, крамничку, виставкову залу та майданчик для розміщення експозицій в теплу пору року позаду головного фасаду.

Проект візуалізував Олександр Вовк.{jcomments on}

«Рукотвори»