Шановні відвідувачі!

Із 13.05.2020 року опублікована нова версія сайту, яка працює за постійною адресою http://opishne-museum.gov.ua/. Вся оновлена та актуальна інформація буде розміщуватися на новому сайті.
Будете на екскурсії в Полтаві, то не забудьте завітати і до нас.

Коваль від Бога

вкл. 11 грудня 2012. Опубліковано в Популяризація гончарства

   
 
   З 27 по 30 червня 2012 року в рамках ІV Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «ЗДВИГ-2012» проходив ІІ Національний ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ–ХХІ», мета якого – відродження цехових традицій, розвиток та украплення зв'язків між ковалями й гончарями, що мають тисячолітню історію. Як відомо, з давніх-давен працювали пліч-о-пліч у ремісничих цехах представники цих двох професій. Їх об'єднувала таємнича сила божественного вогню, тож не дивно, що люди з великою пошаною і водночас з певною упередженістю ставилися до них.  
   Рівень мистецького конкурсу визначають не лише за вмінням  майстерності його учасників, а й складом Журі, яке оцінює творчі роботи. Цього року головою Журі ІІ Національного ковальського фестивалю «ВакулаФЕСТ–ХХІ» був Олег Боньковський – доцент кафедри художнього металу Львівської національної академії мистецтв, член Національної спілки художників України, член Спілки ковальського мистецтва України, заслужений художник України.
   Народився Олег Боньковський 2 листопада 1943 року в селі Вовковиї Рівненської області. Закінчив Львівський державний інститут прикладного мистецтва, за фахом – художник по склі (1968).
Працює в галузі декоративного мистецтва (метал).
Боньковський. Прапрамати. Метал, дерево,фарба,ковальство,55х40 см. Львів. 2012. Фото Тараса Пошивайла
   Він мріяв бути живописцем, а став ковалем, за що вдячний долі. Нині  ковальство – справа його життя. Саме за роботою з металом майстер почувається вільним і незалежним. Коваль від Бога, заслужений художник України Олег Боньковський першим почав відроджувати ковальське мистецтво у Львові. 
   Нині ковані роботи майстра прикрашають будівлі не лише в Україні, а й за кордоном. Він удостоєний багатьох нагород і премій. Для Олега Боньковського бути успішним – означає не зраджувати своїм принципам і понад усе  любити свою справу. 
   До Опішного пан Олег приїхав не з пустими руками, музею майстер подарував свій твір «Прапрамати», а всім учасникам побажав мужності та натхнення у чудових рядках свого віршованого творіння: 
 
 
 
 
 
Ще роса з трави не встала,
ранкова зірка засіяла,
вогонь іскриться у Горні,
вже кують ковалі – 
і старі, і молоді.
Вони клепають, гнуть, співають,
бо щасливу долю мають.
З рук не злазять мозолі,
вуса мочать у вині
На фестивалі в Опішн
і.
                    Олег Боньковський                                                    1.07.2012

Ірина Іващенко,

куратор ІІ Національного ковальського фестивалю 

«ВакулаФЕСТ–ХХІ»{jcomments on}
 

 

Замовити екскурсію