СТРІЧКИ НА ВСЕ ЖИТТЯ

вкл. 02 серпня 2012. Опубліковано в Популяризація гончарства

Фото Тараса Пошивайла

Фільми бувають різні: на один показ, на місяць, на рік. Буває, що й на десятиліття, якщо пощастить. Та є стрічки на все життя. В них закарбовано певну історію...
   З 25 по 30 червня 2012 року в рамках ІV Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2012» з метою популяризації мистецької спадщини українців, увічнення пам'яті про найвидатніших українських гончарів, художників-керамістів, заохочення громадян країни до художньої творчості відбувся ІІ РЕТРОтиждень керамологічних фільмів «КІНЕМА+КЕРАМОС».
   «Я дуже люблю фільми в ретростилі. Мені подобається за їх допомогою переноситися в різні часи та епохи. Це дає унікальну можливість поринути в цікаві історії: побачити, як раніше жили люди, про що вони думали, як працювали, як підтримували один одного тощо», – поділилася своїми думками після одного з кіносеансів глядачка ІІ РЕТРОтижня керамологічних фільмів «КІНЕМА+КЕРАМОС» Ольга Гордієнко (Суми, Україна).{jcomments on}

До уваги прихильників ретрофільмів було запропоновано унікальну колекцію кіностудійних керамологічних стрічок (1972–2011), сформовану з матеріалів Національного архіву українського гончарства та Студії «Відродження» Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.

Світлана Пругло,
співробітник інформаційної служби