ФОТОХУДОЖНИКИ, ДО ОПІШНОГО!

вкл. 16 липня 2012. Опубліковано в Популяризація гончарства

Учасники та куратор Міжнародного фотопленеру «ТАЇНА праВІЧНОГО» (зліва направо): Андрій Золочевський, Тетяна Павлик, Ростислав Кондрат, Наталя Компанцева, Микола Іващенко, Оксана Канівець (куратор), Олексій Пучков, Інна Єрмакова, Віталій Попков, Любов Савельєва. Опішне. 2012. Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному. Фото Тараса Пошивайла

Організатори ІV Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2012» цьогоріч вирішили до основних заходів додати ще й Міжнародний фотопленер «ТАЇНА праВІЧНОГО». Його завдання – творче спілкування фотохудожників України й чужоземних країн, розвиток художньої фотографії, обмін досвідом роботи й творче спілкування фотомистців, заохочення їх до створення творів на тему гончарства, популяризація гончарства через художню фотографію, формування керамологічної фотоколекції Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному.
«Ми вперше вирішили організувати такий захід і з острахом очікували на результат. Адже всім відомо, що вперше будь-що проводити надто важко. Мало хто про це щось знає, не одразу довіряють. Дякуючи Голові правління Національної спілки фотохудожників України Миколі Іващенку, який взяв під патронатство спілки проведення фотопленеру, перший етап у нас пройшов вдало», – розповіла генеральний директор Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Людмила Дяченко.
   Взяти участь у фотопленері виявили бажання 12 професійних фотохудожників з різних регіонів України: Хмельниччини, Луганщини, Київщини, Дніпропетровщини, АР Крим, Івано-Франківщини, Кіровоградщини та Миколаївщини.
   «Я їхала й не знала, скільки всього доведеться побачити. Така краса навкруги! Про музей в Опішному чула, звичайно, але думала, що тут лише посуд зберігається. І яке було здивування, коли побачила оці прекрасні глиняні скульптури, композиції й картини. Та ще й безліч різноманітних подій тут відбувається. Просто очі розбігаються, хочеться все зафіксувати фотокамерою», – поділилася враженнями Інна Єрмакова – учасниця з Луганщини.
   Фотохудожники мали можливість оглянути й відзняти на фотокамери різноманітні керамологічні виставки, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному та його структурні підрозділи, де побували з екскурсіями, взяти участь у заходах ІV Тижня Національного Гончарного Здвиження в Опішному «Здвиг-2012». І все це – у тісному спілкуванні з провідними вітчизняними та чужоземними художниками-керамістами, вченими-керамологами, народними майстрами, учасниками фольклорних колективів тощо.
За умовами участі, до 1 вересня цього року кожен з учасників фотопленеру повинен подати не менше 10 фототворів для експонування на підсумковій фотовиставці Міжнародного фотопленеру «ТАЇНА праВІЧНОГО», з-поміж яких організатори оберуть переможців. За її матеріалами буде видано ілюстрований каталог.{jcomments on}

Світлана Пругло,
співробітник інформаційної служби