«Перлина України–ХХІ»

вкл. 13 липня 2012. Опубліковано в Популяризація гончарства

Фрагменти експозиції ІІ Національного мистецького конкурсу «НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОНЧАРСТВА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ ХХІ СТОРІЧЧЯ!» («Перлина України–ХХІ»). Опішне, Полтавщина. Червень, 2012. Фото Тараса Пошивайла.

28 червня 2012 року в рамках IV Тижня Національного Гончарного Здвиження «ЗДВИГ-2012» в «Будинку Кричевського-Лебіщака» відбулася церемонія офіційного відкриття виставки ІІ Національного мистецького конкурсу «НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОНЧАРСТВА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ ХХІ СТОРІЧЧЯ!» («Перлина України–ХХІ») – мистецької акції національного масштабу в галузі української культури і мистецтва. Мистецький Конкурс проводиться з метою популяризації діяльності Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному. Сьогодні можна з упевненістю говорити про унікальну, найбільшу в Україні збірку глиняних шедеврів, створених гончарями від найдавніших часів до сьогодення, що зберігаються в музеї-заповіднику. На подвір’ї знаходиться єдина в країні Національна галерея монументальної кераміки просто неба.     Кожен відвідувач під керівництвом відомих опішненських гончарів та малювальниць може сам виготовити глиняний виріб, створивши власний «шедевр». Це та багато іншого не залишає байдужим музейних відвідувачів.
   Основними завданнями Мистецького Конкурсу є:

• розкриття теми Національного музею гончарства різними мистецькими засобами;
• популяризація фондових колекцій Музею-заповідника;
• розвиток туристичних маршрутів із включенням до них відвідування Музею-заповідника;
• організація пізнавального дозвілля й відпочинку громадян України та інших держав на базі Музею-заповідника;
• формування колекцій Музею-заповідника.

Цього року в експозиції представлені художні твори, що розкривають тему «Національний музей гончарства – перлина України ХХІ сторіччя!», за такими номінаціями:

декоративно-ужиткове мистецтво
• образотворче мистецтво
• літературна творчість.

У Мистецькому Конкурсі беруть участь 26 мистців із різних областей України:

ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ: Рев'юк Юлія;
КИЇВЩИНИ: Ніколаєвська Олександра;
КІРОВОГРАДЩИНИ: Литвиненко Катерина;
ПОЛТАВЩИНИ: Близнюк Зінаїда, Бутко Володимир, Давиденко Інна, Канівець Аліна, Кливець Інна, Костенко Аліна, Літвіненко Аліна, Матвійчук Наталія, Метель Тетяна, Мойшевич Світлана, Оленич Олександр, Пошивайло Юрко, Рашевська Катерина, Різніченко Жанна, Сердюк Оксана, Скринник Тамара, Тринько Олександр, Яресько Дарина.

Усі бажаючі можуть відвідати виставку Мистецького Конкурсу протягом липня-жовтня 2012 року. Результати роботи Журі будуть оголошені наприкінці жовтня на церемонії офіційного нагородження переможців ІІ Національного мистецького конкурсу «НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЗЕЙ ГОНЧАРСТВА – ПЕРЛИНА УКРАЇНИ ХХІ СТОРІЧЧЯ!».

{jcomments on}